Bezpečnost v Mexiku

Pokud cestujete na poloostrov Yucatán nebo do oblastí na jih od México D.F., nemusíte se obávat žádného rizika. Turistický Yucatán je pro klidnou dovolenou v Mexiku nejpohodovější oblastí. V ostatních částech Mexika je dobré respektovat základní pravidla: pohybovat se na civilizovaných místech nejlépe ve skupině nebo alespoň ve dvou, omezit vycházení a jízdu autem v noci, nenosit drahé šperky, elektronické přístroje, fotoaparáty a drahé vybavení, vždy u sebe nosit pouze malý finanční obnos v hotovosti.

 

Mexiko bezpečnost

Rizikové oblasti

Rizikové oblasti podle Ministerstva zahraničí České republiky:

  • Hranice s USA: Durango, Coahuila, Tamaulipas, Nuevo León, Sonora, Baja California Norte a Chihuahua).
  • Michoacán, kde operují ozbrojené jednotky domobrany (tzv. autodefensas).
  • Estado de México: hlavní město - Mexico City a distrikty: Cuautitlán Izcalli, Coalco, Ecatepec, Neza, Naucalpan, Chalco a Tlalnepantla
  • další oblastí, kde je třeba dbát opatrnosti zejména ve vnitrozemí: Oaxaca a Guerrero

 

V případě krádeže nebo násilného činu vždy kontaktujte kontaktujte Velvyslanectví ČR v Mexiku a policii, zpětné řešení situace je vždy obtížnější a znesnadňuje komunikaci s úřady Mexických Spojených Států.

Doporučujeme si před odjezdem pořídit kopie i scany cestovních dokladů a platebních karet a uložit si je odděleně.

 

 

Rizika spojená přírodními živly:

 

Hurikány

Vyvarujte se cestování do oblasti karibského pobřeží (poloostrov Yucatán) v období hurikánů září - říjen a pobřeží Pacifiku květen - listopad. Aktuální informace naleznete zde.

Sopečná činnost

Mnohé vulkány v Mexiku jsou stále aktivní. Sopky, kde hrozí erupce a otřesy jsou označené výstražnými značkami a zabezpečené policejními hlídkami. Pokud se chystáte zdolávat některého z mexických zkamenělých bohů, doporučujeme sledovat aktuální informace o bezpečnosti a povolení k výstupu. Nepřístupná je v tuto chvíli např. nejslavnější sopka - Popocatépetl. V Mexiku dochází velmi často k různě silným zemětřesením, které někdy ani nemusíte zaznamenat. Informace o tom, jak se chovat při zemětřesení naleznete v hotelích nebo na lince policie tel. 060, první pomoc tel. 065 nebo 066. 

 

 

Pokud máte jakékoliv pochybnosti, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.