Mexiko počasí

Počasí v Mexiku je příjemné po celý rok. Na poloostrově Yucatán, kam míříi většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30 °C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučujeme do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány. 

Mexiko počasí

Počasí Mexiko - poloostrov Yucatán a Mayská riviéra

Počasí na Yucatánu je nádherně slunečné s teplotami mezi 26 a 33°C. Průměrná teplota vody je 27°C. Počasí na Yucatánu je typicky tropické, takže pokud máte rádi horko, teplou vodu a jemný vánek je pro vás tento mexický kousek Karibiku ideálním místem na dovolenou. Na dovolenou na pláže Yucatánu můžete vyrazit od listopadu do července. Od května počítejte s odpoledními nebo večerními deštíky.  

Mexiko pocasi Yucatan

Období dešťů a hurikány

Období dešťů trvá od června do září a po něm následuje krátké období hurikánů v průběhu září a října. Rychlé a intenzivní srážky přicházejí v odpoledních hodinách. Déšť zvyšuje vlhkost a bohužel také výskyt nepříjemného hmyzu, takže pokud si chcete užít slunce a pláž, doporučujeme se tomuto období vyhnout. 

Mexiko pocasi obdobi destu

Jak se obléknout na dovolenou

Mayská riviéra - letoviska Playa Carmen, Tulum, Puerto Morelos i karibské ostrovy - se nacházejí v oblasti tropického pásma, takže se připravte na horko. Sombrera všech velikostí a barev zakoupíte přímo na místě a možná vás okouzlí i místní textilní produkce ze sisalu a dalších přírodních vláken.

 

 

Mexiko jak se oblect

Náš tip

Pokud se chcete vyhnout nejen dešťům, ale i davům a zácpám, vyvarujte se období letních prázdnin, zejména v srpnu a velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Vaše dovolená bude pohodovější a navíc ušetříte. Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru před začátkem svátků v USA.