Mexiko průvodce

Tajemné pyramidy Chichén Itzá

Navštivte starobylé mayské město Chichén Itzá se slavnou Kukulkanovou pyramidou (UNESCO), která je označovaná za jeden ze sedmi novodobých divů světa. Kromě jiného zde najdete i největší hřiště rituální míčové hry Pelota na světě.

Zajímavosti Mexiko Chichén Itzá
Obsahuje: 
archeologický areál Chichén Itzá, Kukulkánova pyramida

Mexiko lidé

Mexiko je zemí usměvavých a přátelských lidí s kořeny v Americe i v Evropě. Mexický temperament, úcta k rodině a nadšení pro oslavy a společenské události můžete zažít na fiestě i jen tak na ulici.

Mexiko lide a kultura
Obsahuje: 
jací jsou Mexičané, mestické míšení kultur a mexická rodina

Základní údaje o Mexiku

Mexiko je rozmanitou zemí s překrásnou panenskou přírodou i bohatou historií. Název "mexico" pochází z jazyka nahuatl a znamená "pupek měsíce". Také Aztékové, kteří se po dlouhém putování usadili na ostrově v jezeře Texcoco (měsíční jezero) si říkali "mexicas".

Mexiko zakladni udaje
Obsahuje: 
Základní údaje o Mexiku

Mexiko pláže

Nejkrásnější pláže v Mexiku se nacházejí na poloostrově Yucatán. Pohodová atmosféra Karibiku, tajemství dávných civilizací a příroda na dosah.
Mexiko má celkem přes devět tisíc kilometrů pobřeží, je tedy z čeho vybírat.

Dovolená Mexiko pláže
Obsahuje: 
NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE NA YUCATÁNU, PLÁŽE KARIBSKÉ OSTROVY, PLÁŽE VERACRUZ, PLÁŽE PUERTO ESCONDIDO

Mexiko tradice a zvyky

Mexičané mají velmi rádi společnost, a proto zbožňují oslavy a rodinné sešlosti. Fiesta je symbolem radosti a pospolitosti a je základem každé slavnosti. A důvod slavit se v Mexiku najde každý den.

Mexiko tradice karneval
Obsahuje: 
Kultura a zábava v Mexiku

Mexiko příroda

Mexiko patří mezi jednu ze 3 zemí s nejrozmanitější faunou a florou na světě. Žije zde 30 000 druhů rostlin, 450 druhů savců a přes 1000 druhů ptáků. Jsou zde činné sopky, poušť a kaňony, džungle, jeskyně a cenotes, laguny i nádherný korálový útes.

Mexiko papousci
Obsahuje: 
zvířata a rostliny v Mexiku, přírodní rezervace a ekoparky

Cenotes - zatopené krasové jeskyně

Po celém Yucatánu se ukrývají tisíce jezírek a zatopených jeskyní - cenotes. Průzračné sladkovodní cenotes nasvícené paprsky slunce vytvářejí tajemnou atmosféru. Osvěžující vody cenotes jsou vhodné pro plavání nebo šnorchlování.

Mexiko cenotes
Obsahuje: 
jezírka a jeskyně cenotes, plavání a šnorchlování

Mexiko Yucatán

Yucatán je poloostrov na jihu Mexika ideální pro dovolenou na krásných karibských plážích. Doporučujeme pobyt zkombinovat s poznáváním mayských památek a exotické přírody ve vnitrozemí.

Mexiko Yucatan
Obsahuje: 
zajímavosti poloostrov Yucatán

Stránky