Mexiko lidé

Mexiko je zemí usměvavých a přátelských lidí s kořeny v Americe i v Evropě. Mexický temperament, úcta k rodině a nadšení pro oslavy a společenské události můžete zažít na fiestě i jen tak na ulici. Pověstní jsou také zálibou v odpočívání (siesta) a poklidným životním tempem (mañana, což znamená "zítra"). Nečekejte od Mexičanů bleskové vyřešení situace nebo stres - vyplatí se trpělivě počkat.  Mexičané také neradi říkají ne ("no"), takže některé výrazy pravděpodobnosti, možná, zítra apod. berte s rezervou.

Mexiko lide a kultura

Usměvaví Mexičané a rodinná pouta

Mexičané žijí s velkou rodinou a příbuzenské vztahy se projevují ve všech sférách života - práce, rodina i zábava. Matka je středem rodinného klanu a je velmi uctívaná (i když paradoxně slovo “madre” je v různých podobách zdrojem bujaré škály nadávek a slangových výrazů) a dopřávají si dostatek času na jídlo a odpočinek. Energii a temperament rozproudí při oblíbených “fiestách”, které pořádají pod jakoukoliv záminkou a na nichž se schází celá rodina, compadres (kmotři) a amigos (kamarádi) a samozřejmě tlupa dětí.

Milují ale také hudbu (a nejen “mariachis v obřích sombrerech), tanec, kohoutí zápasy, telenovely a sport, zejména fotbal, box, lucha libre v maskách, charrería (rodeo) a pelotu (baseball podobný aztécké rituální hře).

Mexiko tradice a temperament

Mexičané v USA

Mexičané i další latinoameričané v hojném počtu emigrují do Severní Ameriky za prací a lepšími životními podmínkami. V současné době žije ve Spojených Státech, kde si udržují svou kulturu a tradice, přes 30 miliónů Mexičanů. Mexičanům narozeným již v USA se říká "chicanos".