Ciudad de México - Mexico City - México D.F.

Ciudad de México - Mexico City - México D.F.

Ciudad de México, hlavní město Mexika leží na severovýchod ve střední části země na náhorní plošině Altiplano, 2200m nad mořem na území bývalého centra Aztécké říše.
 Dnes je s 20 milióny obyvatel Ciudad de México jedním z nejlidnatějších měst světa. Velkoměsto zápasí s přelidněním, obrovskými sociálními rozdíly, znečištěním ovzduší, nedostatkem pitné vody a dopravními kolapsy - od roku 1989 se zavedlo označení “hoy no circula” (dnes nejezdí).

 

Centrum Ciudad de México tvoří jako v každém městě "zócalo" - náměstí, v tomto případě 2. největší náměstí na světě, Plaza de la Constitución (4ha) vystavěné z trosek Templo Mayor, hlavního chrámu a trosek Tenochtitlánu. Palacio Nacional s výzdobou s motivy dějin Mexika od Diega Rivery zase leží na místě paláce aztéckého náčelníka Cuahtemoca. Nalezneme tady také úchvatné Antropologické muzeum (Museo Antropológico) s největší sbírkou předkolumbovského umění. 
Dalšími atrakcemi jsou Metropolitní katedrála, Zócalo a náměstí Tří kultur, velké bulváry jako Paseo de la Reforma nebo oblíbený park a zámek Chapultepec - bývalé sídlo Maxmiliána Habsburského. 

Mexiko Tenochtitlan Templo Mayor