Co s sebou do Mexika

Co s sebou do Mexika

Na dovolenou do Mexika si vezměte lehké oblečení, plavky, sluneční brýle, pohodlnou obuv, láhev na pití, fotoaparát a dobrou knihu. Využijete i deštník, který poslouží jako slunečník. Do vyšších nadmořských poloh a do kostela nezapomeňte svetr nebo mikinu, delší kalhoty, případně sukni. S vietnamkami si vystačíte téměř všude - na výlety do pralesa a turistiku do vnitrozemí nebo do hor raději volte pevnější sandále a košili z přírodního materiálu, která je prodyšnější a praktičtější než mikina nebo tričko.

Nezapomeňte si hned po příjezdu do Mexika obstarat typické “sombrero” - geniální vynález proti úpalu i spálení!

Na šnorchlování a delší pobyty na pláži nebo na moři doporučujeme lehké bílé bavlněné tričko proti spálení.

Mexiko je subtropická země, takže je dobré se chránit nejen před sluncem kvalitními opalovacími krémy s vysokým UV faktorem, ale také se chránit proti “mosquitům” dobrým repelentem. Vyskytují se zejména v oblasti pralesa a zahradách a v době “la hora de la mosca” (čas mosquita) - půl hodinu před a po východu/ západu slunce.
Všechny kosmetické přípravky: opalovací krémy, repelent proti komárům aj. by měli být šetrné k přírodě - přispějete tak k zachování nádherného světa fauny a flóry uvnitř
moře, jeskynních jezírek, lagun a korálových útesů. Vynikajícím přírodním repelentem je např. citronela a vyzkoušejte indiánský recept popíjením toniku.

Nezapomeňte sbalit ostré předměty (kapesní nožík, nůžky, manikúra, pilník apod.) do zavazadla k odbavení.

Mexiko uzitecne rady