Nejoblíbenější pláže na poloostrově Yucatán

Nejoblíbenější pláže na poloostrově Yucatán

Pláže v Cancúnu: vyhlášené cancúnské pláže (např. Playa Delfines, Playa Merlin, Playa Tortuga) nabízejí široké jemné písečné pláže s veškerým servisem, ale také mnoha americkými turisty a vysokých betonových hotelů.

Pláže v Playa del Carmen: nádherné bělostné písečné pláže, tyrkysový Karibik a přátelská atmosféra. V Playa jsou budovy daleko nižší. Důležité je vybrat si správně hotel v oblasti, kré jsou v noci kidnejší. V měste je slavná promenáda 5. Avenida, kde najdete příjemné kavárny a restaurace a část avenidy nabízí také noční kluby.

Pláže v Puerto Morelos: rybářská vesnice v přírodní rezervaci, kde žijí zejména místní obyvatelé, milovníci přírody a vodních aktivit.

Pláže v Tulumu: nejromantičtější pláže na Mayské riviéře s písčitými plážičkami mezi útesy a tropickým lesem i dlouhé pláže nabízejí zajímavé ekologické ubytování, moderní butique hotely, luxusní ekobungalovy s mayským spa

Pláže ostrova Holbox: přírodní panenské pláže ostrova, kde se stýkají vody Karibského moře a Mexického zálivu. Každý den najdete na plážích ostrova stovky rozmanitých lastur a mušlí. Mělké vody jsou ideální pro děti a nenáročné koupání. Ostrov nabízí i vvnikající podmínky na šnorchlování a unikátní zážitek - plavání se žralokem velrybím.

Pláže ostrova Isla Mujeres: Pláže na ostrově Isla Mujeres jsou bezpochyby těmi nejlepšími, které v Mexiku naleznete. Kromě dokonalého písku, průzračné vody a krásného tropického prostředí vás zde čeká skutečný klid. Můžete se vydat na čarovnou Playa del Norte, palmami poseté západní pobřeží nebo na divoké útesy u Punta Sur na jižním cípu. Přírodní park Garrafón u korálového útesu vyzývá k objevování bohatého podmořského života. Nenechte si ujít nevšední kulturní zážitek v galerii pod hladinou, kde můžete proplouvat mezi obřími sochami. Skalnaté západní pobřeží ostrova sice není místem ke koupání, zato nabízí jedny z nejkrásnějších západů slunce v Karibiku.