Přírodní rezervace a parky Yucatán

Přírodní rezervace a parky Yucatán

Nejvýznamnější přírodní rezervací v Mexiku je Reserva de la biosfera Sian Ka'an.
Rozkládá se v džungli na jih od Tulumu na 526 000 hektarech. Syan Ca-an - “Místo, kde se rodí nebe” - je domovem stovek tisíc ptáků, krokodýlů, opic, plazů a ryb a najdete zde pyramidy obklopené džunglí i skryté cenotes. Rezervace patří do přírodního dědictví UNESCO. V oblasti se nachází systém kanálů a laguna Boca Paila z dob mayské civilizace a žije zde původní indiánské obyvatelstvo a jejich potomci. Ti se s pomocí organizace Amigos de Sian Ka'an snaží udržet kulturní dědictví mayské komunity, zachovat její tradiční způsob obživy, řemesla, rituály i jedinečnou kuchyni.

Dalšími rezervacemi jsou Parque Natural de Yum Balam, jehož součástí je i ostrov Holbox, a Parque Natural de Quintana Roo.

Děti a milovníci zoo ocení archeologicko-ekologické parky Hel Há nebo Xcaret, kde můžete v původní mayské zátoce mezi Cancúnem a Playa del Carmen pohodlně poznávat mexickou kulturu i přírodu. Nachází se zde podzemní řeka Paraíso, pláž a můžete navštívít akvárium, statek, želví lagunu nebo jeskyni netopýrů anebo poobědvat v mayské vesnici.

Mexiko priroda Monarca real