Relaxace a pláže na Isla Mujeres

Relaxace a pláže na Isla Mujeres

Kromě odpočinku na plážích a plavání v průzračné tyrkysové vodě zde můžete prozkoumávat i podmořský svět korálového útesu - Isla Mujeres je vyhlášeným rájem pro potápění a šnorchlování a potkáte zde i malé mořské želvy.

Na Isla Mujeres se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku. Je ideální pro romantickou dovolenou i pro rodiny s dětmi. Playa del Norte (dvě pláže Playa Cocos a Nautibeach) leží na severu ostrova a nabízí pozvolný vstup do moře a křišťálově průzračnou vodu. Vyhlášený je nejjemnější bělostný písek, který nenajdete ani v Cancúnu.

Druhou nejoblíbenější pláží je Playa Lancheros, které se říká “Ráj” (Playa Paraíso) - exotická pláž s palmami. Zdejší atrakcí jsou mláďata neškodných útesových žraloků a želvy. Vyzkoušejte také Playa Sol (Slunce) na severozápadě ostrova - je blíž přístavu, ale klidnější než Playa Norte. Pláže na plavání a koupání najdete i na západním pobřeží - Playa Tiburón nebo pohodová Zama. Všechny pláže mají “palapas” - bungalovy s bary a občerstvením nebo s houpacími sítěmi (hamacas) k odpočinku ve stínu.

Na jihu jsou skalnaté útesy a nebezpečné proudy, plavání se zde nedoporučuje. 

Playa del Carmen palmy