Zajímavá místa v México D.F.

Zajímavá místa v México D.F.

Osobitou atmosféru města dotvářejí galerie, pouliční umění a řemesla v San Ángel, slavné gigantické nástěnné malby, restaurace s tortillas na všechny způsoby, parky Alameda, umělecká čtvrť v Coyoacánu a jezero Xochimilco, který již velmi vzdáleně připomíná systém kanálů a ostrůvků bývalého aztéckého města. Až příliš slavné pestrobarevně malované gondoly "trajineras" se snaživými majiteli vás provezou mezi plovoucími ostrůvky "chinampas" s květinářstvími a prodavači piva, serenád a jiných romantických zážitků.

 

 

Nenechhte si ujít muzeum Dolores Olmedo Patiño, Diega Rivery a Fridy Kahlo, třídu Avenida Masaryk pojmenovanou podle našeho 1. prezidenta, Basílica Guadalupe zasvěcená patronce - nejnavštěvovanější a nejbohatější svatyně v celém Mexiku  a Tlatelolco -  se zbytky pyramid aztéckého obřadního města, na kterém opět stojí katolický kostel františkánů Santiago de Tlatelolco.

 

 

A pokud máte rádi hudbu a dobré jídlo, zajděte do nějaké "cantiny" nebo "taquería" a zaposlouchejte se do hudby mariachis na náměstí Plaza Garibaldi.

Mexico D.F. zajimavosti mariachis