Zajímavosti a aktivity na ostrově Isla Mujeres

Zajímavosti a aktivity na ostrově Isla Mujeres

Ostrov je 8km dlouhý a nejlépe ho objedete na golfovém vozítku. Nezapomeňte se zastavit u malých želviček na želví farmě Tortugranja a u delfínů, kde můžete za poplatek s delfíny plavat a fotit se.

 

Na tomto malém rybářkém ostrově s lagunou Makax, kde již Mayové těžili sůl, najdete mnoho restaurací, barů a malebných obchůdků: klobouky, malovaná keramika, vyšívané halenky, šátky “pareos”, stříbro a další typické řemeslné výrobky. Houpací síťe hamacy si zde můžete nechat utkat i ve Vámi vybraných barvách a vzoru.

 

Vydejte se na ruiny mayského chrámu bohyně Ixchel a vystoupejte na vyhlídku u majáku na jižním útesu. Název Isla Mujeres pochází od mayských žen, které zde uctívaly bohyni měsíce, lásky a plodnosti Ixchel. Přicházely na pláž ostrova s obětními dary a když sem dopluli španělští dobyvatelé v roce 1517, pojmenovali místo Ostrov žen. 

 

Zajímavým místem ve vnitrozemí je romanticky zpustlá usedlost piráta a nechvalně proslulého obchodníka s otroky Fermína Mundacy, usadil se zde a z kamenů původních mayských staveb vybudoval výstavní sídlo.

Isla Mujeres městečko
Isla Mujeres hamaca