Zvířata v Mexiku

Zvířata v Mexiku

Zvířat je v Mexiku na tisíce druhů. Mezi původní druhy patří např. ocelot, dikobraz nebo divoký předek krocana. Naleznete tu ale i z Evropy přivezené a zdivočelé španělské koně nebo zvířata z obou Amerik - od medvědů a srnců z té severní po tapíry, pásovce, mravenečníky nebo jaguáry z jižní.

Dále se zde samozřejmě vyskytuje hmyz jako např. “mosquitos”, pavouci tarantule, mravenci we we, kteří sní kmen mahagonu za jediný den, ale i štíři v poušti, mnoho plazů a obojživelníků jako leguáni, krokodýli nebo jedovatí chřestýši. Mexiko je domovem stovek druhů ptáků - kolibříci, supi, volavky, plameňáci nebo vzácní pestrobarevní quetzalové, posvátní ptáci, jejichž pera zdobila čelenky indiánských vládců.

Z vodních živočichů se můžete potkat nebo dokonce plavat se žralokem velrybím, želvou mořskou, rejnoky nebo chobotnicemi.

Žralok velrybí - největší ryba na světě

Tiburón ballena - velrybí žralok je největší ryba na světě, která měří až 15m a váží 18 tun. Díky zajímavému puntíkovanému vzoru je také nazýván “Domino”. Hejna těchto majestátních živočichů připlouvají k břehům poloostrova Yucatán za planktonem a nejsnáze se s nimi setkáte během úplňků od března do léta.

Mexiko priroda
Mexiko priroda