Očkování do Mexika

Na cestování do Mexika, na poloostrov Yucatán ani na ostrovy v Karibiku není povinné žádné očkování. Doporučujeme dodržovat základní hygienická opatření a nepoužívat kohoutkovou vodu, případně se vyhýbat pouličnímu stravování. 

Mexiko ockovani

Doporučené očkování a léky

Můžete zvážit základní cestovatelská očkování:  proti žloutence (typ A, B), břišnímu tyfu a tetanu. Tato očkování se obecně doporučují pro cestování po exotických destinací.
Pokud plánujete cestovat do odlehlých oblastí tropického pralesa a málo osídleného jihu země, doporučují se antimalarika a očkování proti vzteklině (venkov).
Pokud jste citliví na exotickou stravu, doporučujeme si s sebou vzít prostředky proti průjmu.

V turistických oblastech Mexika se nevyskytují žádné vážné infekční nemoci. 

Mexiko ockovani

Malárie a ochrana proti komárům

Malárie se vyskytuje zejména v odlehlých oblastech na jihu země u hranic s Guatemalou. V turistických oblastech: Yucatán, pobřeží Pacifiku nebo Veracruz v Mexickém zálivu, střední a severní části Mexika se komáři přenášející malárii nevyskytují a riziko nákazy je téměř nulové.

Mexiko je země s tropickým klimatem, a proto počítejte s výskytem komárů, tvz. mosquitos. Nepřenášejí žádné nemoci, ale tak jako každý hmyz jsou obtížní, zejména během “hora de la mosca” (komárova hodinka) po západu slunce a před východem slunce. Doporučujeme preventivně aplikovat repelent, který si můžete přivézt z domova. Při jeho koupi v Čechách budete mít větší výběr a žádné zbytečné výdaje navíc.

Mexiko malarie

Vzteklina

Vzteklina se vyskytuje pouze v odlehlých oblastech venkova. Pokud se chystáte na dobrodružnější cestování po zapadlých koutech Mexika, připravte se na možné riziko nákazy vztekliny (zejména od psů).

Mexiko očkování vzteklina

Zdravotní péče v Mexiku

Zdravotní péče v Mexiku je na dobré úrovni, ale poměrně finančně náročná. Lékařské ošetření se platí hotově a pozor, pokud chcete, aby vám pojišťovna všechny úkony a léky proplatila, prověřte si, jaké jsou smluvní nemocnice vaší pojišťovny. 

Mexiko zdravotni pece