Cancún

Mexiko Cancún

město

Cancún je plně rozvinuté turistické město u břehů Karibského moře a laguny Nichupté. Dvě desítky kilometrů dlouhá Zona Hotelera je hustě zastavěná hotelovými komplexy, kde si přijdou na své milovníci rušných letovisek a nočního života v pestré společnosti. Najdete zde luxusní hotely, nákupní centra, restaurace, bary, golfové kluby, akvaparky, delfinárium a bujarý noční život. Destinace je oblíbená mezi americkými turisty. Strategická pozice s letištěm Cancún a přístavem Puerto Juárez z něj činí základnu pro cestování po poloostrově Yucatán i přilehlých ostrovech.

Cancún pláže

Bělostný písek, průzračné tyrkysové moře a pozvolný vstup do hloubky, vodní sporty, čluny, plážové bary, hamaky k odpočinku - to jsou pláže moderního Cancúnu. Na severním cípu poloostrova, na kterém je letovisko vybudované, se nacházejí ty nejlepší pláže Cancúnu. Klidné moře, jemný písek, palmy, závětří zátoky, palapy s bary a rodinné prostředí, z něj činí ideální místo pro klidný relax.

V zátoce Bahía de Mujeres najdeme pláže Playa Linda, Playa Langosta, Playa Tortugas, Playa Caracol a další. Východní pláže u hotelových rezortů jsou veřejné a nabízejí více vodních aktivit, např. vodní lyže, kajak, surfování, parasailing. Těmito plážemi jsou Gaviota Azul, Chac Mool nebo nejklidnější Playa Marlin poblíž drobných mayských ruin Yamil Lu'um. Dále na jih směrem ke korálovému útesu Punta Nizuc leží oblíbené pláže Playa Ballenas a Playa Delfines.

NÁŠ TIP

Chcete-li si odpočinout od slunce a pláže a jste milovníci gamblování, určitě zajděte do casina Palace Cancún. Dobře si tu zahrajete i najíte.

Cancún historie

Město Cancún bylo založené na místě vyhodnoceném počítačem jako ideální turistické letovisko. Mexická vláda se rozhodla vytvořit protipól tichomořskému a již poněkud zastaralému Acapulcu.

Populace města roste téměř geometrickou řadou, od jeho založení v 70. letech vzrostl počet obyvatel na pětinásobek. Název pochází z mayského Kan Kun a znamená hnízdo hadů - zároveň má město tvar sedmičky jako šťastného čísla. Původní rybářská vesnička Puerto Juárez i pozdější Ciudad de Cancún a dnešní letovisko přežilo nejen občanské války, ale i útoky velkých hurikánů.

Cancún se zázračně vždy velmi rychle vzpamatoval a dnes je to nejrychleji rostoucí turistická destinace.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Cancún aktivity

Pokud se rozhodnete trávit celou dovolenou v Cancúnu, můžete se vydat do starší části El Centro, kde najdete množství restaurací a barů, na mayské pyramidy El Rey, rozhlédnout se z vyhlídky Torre Escénica, zaplavat si s delfíny v Daulphinaris Cancún nebo prozkoumat podmořský svět za sklem interaktivního Aquaria.

Velkou atraktivitou Cancúnu je večeře na historické pirátské lodi Captain Hook - připravte se na velkou show, ale také na vyšší ceny jídla i nápojů.

Cancún také nabízí několik kvalitních golfových hřišť.

NÁŠ TIP

Drobné suvenýry jako hrníčky, panáky, sombrera, magnetky a mnoho dalšího koupíte nejlevněji v supermarketu Wallmart. Chcete-li zakoupit výrobky ruční výroby, vyražte na tržiště Mercado 28 v centru města.

 

často kladené otázky

Více otázek