Mérida

Koloniální město

památky

město

Hlavní město Yucatánu je malebným koloniálním městem s večerními fiestami a tanci probíhajícími na hlavním náměstí. Patří k nejlepším městům pro život v Mexiku. Od Mexického zálivu je vzdálena necelých 50 km a je známá svým příjemným podnebím a zelení. V roce 2000 byla zvolena mexickým hlavním městem kultury.

Mérida
Mérida

Plaza Principal de Mérida

Nacházíte-li se v Méridě, určitě si zajděte na hlavní náměstí známé jako Plaza Principal de Mérida (oficiálně Plaza de la Independencia), ale je také známé jako Plaza Mayor nebo Plaza Grande. Představuje dominantu města známou večerními koncerty a typickými yucatánskými tanci “jaranas”.

NÁŠ TIP

Každou sobotu večer máte příležitost vidět taneční show Noche Mexicana, která Vám představí rozdílnou hudbu a tance z jednotlivých částí Mexika. Vstup je zdarma, přijďte včas, jelikož je omezený počet míst. Akce se koná na Paseo de Montejos a v hotelu si ověřte v kolik hodin začíná.

 

Co se dá vidět na Paseo Montejo

Za návštěvu stojí památník vlasti neboli Monumento a la Patria.

Na Paseo Montejo se nachází i socha na počest muže jménem Gonzalo Guerrero, který je považován za “otce míšenců”. Jedná se o ztroskotance španělského původu, který se v 16. století zřekl země svého původu, svého krále a své víry a rozhodl se žít s Mayi, mezi kterými také založil rodinu.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Mérida

Historie města

Město založili Španělé na troskách mayských pyramid v roce 1542. Mérida se pyšní nejstarší katedrálou na americkém kontinentu z roku 1598 se slavnou plastikou Cristo de las Ampollas, guvernérským palácem založeným rodinou conquistadora Francisca Monteja. Pokud Vás zajímají předkolumbovské civilizace, na své si přijdete v Museo Regional de Antropología.

NÁŠ TIP

Pořiďte si užitečný suvenýr - sombrero de jipi. Jde o ručně vyráběný klobouk z tzv. panamské palmy, jejíž listy odpuzují hmyz. Místní lidé ho tedy používají jako přírodní repelent. Účinky jsme nezkoušeli, ale Mayové jsou schopni dát za jeho funkčnost ruku do ohně!

 
AKTUÁLNĚ