Playa del Carmen

Přímořské letovisko

scenérie

památky

město

Nádherné bělostné písečné pláže, tyrkysový Karibik a přátelská atmosféra. V Playa jsou budovy daleko nižší. Důležité je vybrat si správně hotel v oblasti, které jsou v noci klidnější. V městě je slavná promenáda 5. Avenida, kde najdete příjemné kavárny a restaurace a část avenidy nabízí také noční kluby.

Playa del Carmen
Playa del Carmen

Playa del Carmen

Původně malá rybářská vesnice, která se za poslední roky rozrostla v plnohodnotné přímořské středisko plné obchodu, barů a nočních podniků. Jeden blok od moře se táhne pěší zóna Avenida 5 (nebo také Quinta), která je středobodem města a bývá stále přeplněná. Čím dále se od Quinty vzdálíte, tím autentičtější a klidnější Mexiko zažijete. Nicméně pláže patří stále mezi jedny z nejkrásnějších na celém pobřeží a bělostný písek i průzračná voda Vám dají zapomenout na ruch města.

NÁŠ TIP

Pokud jste milovníci jazzu, vydejte se do Playa del Carmen na konci listopadu. Již od roku 2003 se přímo na pláži koná Riviera Maya Jazz Festival, který Vám zdarma představí největší hvězdy světového jazzu!

Playa del Carmen

Stravování a aktivity

V Playa del Carmen se dobře najíte. Máte nepřebernou škálu možností od “fancy” podniků s evropskou kuchyní přes steakové restaurace nebo typické mexické jídelny, nabízející to nejlepší z místní kuchyně.

Z města můžete podniknout jednodenní výlet na ostrov Cozumel, trajekty vyplouvají každou hodinu. Můžete také navštívit nedaleké cenotes.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Playa del Carmen

Ubytování

Každý rok vyrostou ve městě nové ubytovací kapacity, a tak si každý bez problému vybere hotel dle svého gusta. Na pláži jsou all inclusive resorty, dále od moře příjemné hotely nabízející snídani. Platí pravidlo, že čím dále od pláže hotel je, tím levněji se vyspíte.

NÁŠ TIP

Na avenida Quinta to žije, najdete zde neuvěřitelné množství restaurací a barů, ale ceny jsou poměrně vysoké. Vydejte se do jiných částí města a zkuste autentickou mexickou kuchyni za mnohem nižší ceny!

 
AKTUÁLNĚ