Puebla

Půvabné koloniální město

scenérie

památky

náboženství

město

Puebla je od DF vzdálená cca 125 km, ale vzhledem k provozu cesta trvá mnohem déle. Město bylo založeno v roce 1531 jako Puebla de los Ángeles a z minulosti se zachovaly velké církevní stavby, včetně katedrály ze 17. století, která je se svými 70 m vysokými věžemi druhou nejvyšší v Mexiku. Historické centrum Puebly patří do Světového dědictví UNESCO a kombinuje jak prvky baroka, tak americko-indiánské styly.

Puebla
 Puebla

Puebla

Pouze v několika mexických městech zůstal španělský vliv tak patrný, jako je tomu v Pueble. Město se nachází 110 km od Mexico City v nadmořské výšce 2160 m nad mořem. V centru města je přes 70 kostelů a dalších téměř 1000 koloniálních budov, které jsou zdobeny ručně malovanými kachlemi, kterými je město proslulé. Puebla leží na spojnici mezi přístavem Veracruz a hlavním městem Mexico City v údolí, na jehož západní straně se tyčí masiv Popocatépetlu a Iztaccíhuatlu.

Centrum města tvoří tradičně Zócalo, je to stinné náměstí s krásnou katedrálou na jižní straně. Většina míst, kde se můžete ubytovat, najíst nebo které stojí za to navštívít, najdete v oblasti několika bloků od Zócala.

 Puebla

Město stojí za to navštívít...

Město stojí za to navštívít i v rámci jednodenního výletu z Mexico City. V kontrastu proti hlavnímu městu se jedná o “klidné a malé” město, jelikož má pouze necelé 2 miliony lidí. Jedná se však o čtvrté největší město Mexika. Pokud zůstanete déle, určitě vyražte do nedalekého městečka Cholula. Najdete zde nejširší pyramidu na světě. Je však zarostlá a na jejím vršku je postaven kostel. Za dobrého počasí se zde však můžete pokochat výhledem na Popocatépetl.

NÁŠ TIP

Ochutnejte Mole poblano, jídlo, které v Pueble vzniklo a v celém Mexiku ho napodobují. Jedná se o kořeněnou čokoládovou omáčku, kterou se obvykle přelévá krůtí či kuřecí maso. Tradičně obsahuje čerstvé pálivé papriky, chipotle (uzené papričky jalapeňo), spoustu dalších ingrediencí a samozřejmě čokoládu.

 Puebla

NÁŠ TIP

Kupte si místní ručně malované keramické výrobky, pojmenované po španělském městě Talavera. Keramika má různé podoby - talíře, šálky, vázy či obkladové dlaždice. Původně se jednalo pouze o modrý dekor na bílém podkladu, dnes však najdete různobarevné motivy prozrazující španělsko-arabské i mexické domorodé vlivy.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

 
AKTUÁLNĚ