Río Lagartos

Růžový svět plameňáků a přírodní lázně

turistika

scenérie

V Mexiku můžete na dosah pozorovat během celého roku stovky druhů ptáků, savců i ryb. Velkým zážitkem jsou růžová hejna plameňáků v chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos.

RÍO LAGARTOS

Růžová hejna plameňáků a krokodýli

Río Lagartos je bývalý solný přístav Mayů a dnes malá rybářská vesnička s vynikajícími rybími restauracemi.

Růžová hejna plameňáků (přes 20 000), ibisů a nenápadní krokodýli, kteří žijí v této chráněné krajinné oblasti, můžete pozorovat zblízka na dvouhodinové plavbě člunem mezi vzácnými mangrovníkovými porosty a ostrůvky bujné vegetace.

  • Vzdálenost (od Cancúnu): 2:40 min, 251 km.
  • Doprava: autem.
  • Exkurze: 2 hodinová plavba člunem.
  • Zajímavosti: exotická fauna, mangrovníky, solná laguna, minerální bahno.

Zajímavá místa v Río Lagartos - Las Coloradas

Den budete mít růžový nejen z plameňáků. Navštívíte také jedinečné růžové jezero, které se nachází v malé vesničce Las Coloradas. Přezdívá se mu “mexické Mrtvé moře”. V jeho slaných vodách je vysoká koncentrace mikroorganismů a řas, které mu dávají pohádkově růžovou barvu. V jezeře se nesmí koupat, ale barevná scenérie, která se vám naskytne, bere dech.

NÁŠ TIP

V RÍO LAGARTOS URČITĚ OCHUTNEJTE MÍSTNÍ CEVICHE - ČERSTVÁ RYBA NEBO PLODY MOŘE S LIMETKOU, CHILLI PAPRIČKAMI A KORIANDREM. ÚŽASNÁ KOMBINACE, KTERÁ OSVĚŽÍ V TROPICKÉM POČASÍ.

NÁŠ TIP

JESTLI CHCETE MÍT SUPER ZÁŽITEK A VIDĚT KROKODÝLY, JEĎTE NA PROHLÍDKU RÍO LAGARTOS V NOCI, KROKODÝLI JSOU NOČNÍ ZVÍŘATA, UVIDÍTE JICH OPRAVDU DOST.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

 
AKTUÁLNĚ