Río Lagartos

Růžový svět plameňáků a přírodní lázně

turistika

scenérie

V Mexiku můžete na dosah pozorovat během celého roku stovky druhů ptáků, savců i ryb. Velkým zážitkem jsou růžová hejna plameňáků v chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos.

Růžová hejna plameňáků a krokodýli

Río Lagartos je bývalý solný přístav Mayů a dnes malá rybářská vesnička s vynikajícími rybími restauracemi.

Růžová hejna plameňáků (přes 20 000), ibisů a nenápadní krokodýli, kteří žijí v této chráněné krajinné oblasti, můžete pozorovat zblízka na dvouhodinové plavbě člunem mezi vzácnými mangrovníkovými porosty a ostrůvky bujné vegetace.

  • Vzdálenost (od Cancúnu): 2:40 min, 251 km.
  • Doprava: autem.
  • Exkurze: 2 hodinová plavba člunem.
  • Zajímavosti: exotická fauna, mangrovníky, solná laguna, minerální bahno.

Zajímavá místa v Río Lagartos - solná laguna a bahenní lázně

Den budete mít růžový nejen z plameňáků. Můžete vyzkoušet omlazující a léčebné účinky bílého jílového bahna s vysokým obsahem minerálů a přírodní solné lázně - mexické "mrtvé moře" s pohádkově narůžovělou vodou. Efekt “mrtvého moře” a bahýnkem potřený cestovatel Vás zaručeně pobaví.

NÁŠ TIP

V RÍO LAGARTOS URČITĚ OCHUTNEJTE MÍSTNÍ CEVICHE - ČERSTVÁ RYBA NEBO PLODY MOŘE S LIMETKOU, CHILLI PAPRIČKAMI A KORIANDREM. ÚŽASNÁ KOMBINACE, KTERÁ OSVĚŽÍ V TROPICKÉM POČASÍ.

NÁŠ TIP

JESTLI CHCETE MÍT SUPER ZÁŽITEK A VIDĚT KROKODÝLY, JEĎTE NA PROHLÍDKU RÍA LAGARTOS V NOCI, KROKODÝLI JSOU NOČNÍ ZVÍŘATA, UVIDÍTE JICH OPRAVDU DOST.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

 

často kladené otázky

Více otázek