+420 774 414 644, +420 216 216 439

Teotihuacán

Impozantní archeologická oblast

scenérie

památky

náboženství

Jedno z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších archeologických nalezišť v oblasti centrálního Mexika. Vzestup a pád Teotihuacánu se datově shoduje se vzestupem a pádem Velké Říše Římské, tzn. 1.–4. stol.n.l. Samotný název “Teotihuacán” v překladu znamená “Město Bohů”.

Bájný a mystický Teotihuacán

Archeologická oblast se nachází v údolí a je pět kilometrů dlouhá a tři kilometry široká. Vévodí ji dvě pyramidy; menší, ale důležitější Pyramida Měsíce a větší Pyramida Slunce. Středem vede slavná Calzada de los Muertos neboli Cesta Mrtvých.

  • Calzada de los Muertos - neboli Cesta Mrtvých, je hlavní tepnou Teotihuacánu a lemovala ji takřka stovka náboženských budov. Je osou města a vede k posvátné hoře Cerro Gordo. Cesta Mrtvých je 40 metrů široká a přes tři kilometry dlouhá, zakončená majestátně tyčící se Pyramidou Měsíce.
  • Pyramida Měsíce - se nachází na samotném konci Cesty Mrtvých a přesně kopíruje posvátnou horu Cerro Gordo za sebou.
  • Pyramida Slunce - je největší a nejstarší stavbou. Je symbolem plodnosti a úrody a postavena nad posvátnou jeskyní. Je přibližně 70 metrů vysoká a v minulosti byla ještě vyšší, neboť na jejím vrcholu bývala svatyňka.

Jak se do Teotihuacánu dostat?

Pokud Váš hotel nenabízí výlet do Teotihuacánu, je nejpohodlnější dostat se tam autobusem z autobusového nádraží Terminal de Autobuses del Norte, kde je okénko s nadpisem VIAJES TEOTIHUACÁN. Za 80 pesos zde koupíte zpáteční jízdenku na autobus, který jezdí každých 30 min. Autobus Vám zastaví přímo na kruhovém objezdu s kaktusy u vchodu do archeologické zóny. Na tom samém místě Vás potom také vyzvedne.

Vstupné do archeologické zóny je 64 pesos za osobu.

Obraťte se na nás

Veronika Hájková specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Fenomenální noční show v Teotihuacánu

Od ledna do června a v listopadu se můžete zúčastnit fenomenální noční show v Teotihuacánu. K dispozici Vám bude audio průvodce, posadíte se před pyramidy a budete pozorovat zhruba 40 minut dlouho projekci, při které se seznámíte s historií a zvyky prehispánského Mexika. Jednotlivé pasáže historie jsou v barvách promítané na pyramidy a dojde i na tančící Indiány.

NÁŠ TIP

Vyplatí se dorazit do areálu velmi brzy, ještě před příjezdem davů turistů. Areál se otevírá v 7 ráno a mezi 11. a 15. hodinou tu obvykle bývá nejvíce turistů a téměř žádný stín. Proto doporučujeme dorazit brzy a stihnout velkou část prohlídky starého města bohů dopoledne. Kritickou dobu můžete přečkat v restauraci nebo v muzeu. Doporučujeme také vyhnout se neděli, protože do Teotihuacánu kromě turistů míří i tisíce obyvatel Mexico City.

 

často kladené otázky

Více otázek