Teotihuacán

Impozantní archeologická oblast

scenérie

památky

náboženství

Jedno z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších archeologických nalezišť v oblasti centrálního Mexika. Vzestup a pád Teotihuacánu se datově shoduje se vzestupem a pádem Velké Říše Římské, tzn. 1.–4. stol.n.l. Samotný název “Teotihuacán” v překladu znamená “Město Bohů”.

 Teotihuacán
 Teotihuacán

Bájný a mystický Teotihuacán

Archeologická oblast se nachází v údolí a je pět kilometrů dlouhá a tři kilometry široká. Vévodí ji dvě pyramidy; menší, ale důležitější Pyramida Měsíce a větší Pyramida Slunce. Středem vede slavná Calzada de los Muertos neboli Cesta Mrtvých.

  • Calzada de los Muertos - neboli Cesta Mrtvých, je hlavní tepnou Teotihuacánu a lemovala ji takřka stovka náboženských budov. Je osou města a vede k posvátné hoře Cerro Gordo. Cesta Mrtvých je 40 metrů široká a přes tři kilometry dlouhá, zakončená majestátně tyčící se Pyramidou Měsíce.
  • Pyramida Měsíce - se nachází na samotném konci Cesty Mrtvých a přesně kopíruje posvátnou horu Cerro Gordo za sebou.
  • Pyramida Slunce - je největší a nejstarší stavbou. Je symbolem plodnosti a úrody a postavena nad posvátnou jeskyní. Je přibližně 70 metrů vysoká a v minulosti byla ještě vyšší, neboť na jejím vrcholu bývala svatyňka.
 Teotihuacán

Jak se do Teotihuacánu dostat?

Pokud Váš hotel nenabízí výlet do Teotihuacánu, je nejpohodlnější dostat se tam autobusem z autobusového nádraží Terminal de Autobuses del Norte, kde je okénko s nadpisem VIAJES TEOTIHUACÁN. Za 80 pesos zde koupíte zpáteční jízdenku na autobus, který jezdí každých 30 min. Autobus Vám zastaví přímo na kruhovém objezdu s kaktusy u vchodu do archeologické zóny. Na tom samém místě Vás potom také vyzvedne.

Vstupné do archeologické zóny je 64 pesos za osobu.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

 Teotihuacán

Fenomenální noční show v Teotihuacánu

Od ledna do června a v listopadu se můžete zúčastnit fenomenální noční show v Teotihuacánu. K dispozici Vám bude audio průvodce, posadíte se před pyramidy a budete pozorovat zhruba 40 minut dlouho projekci, při které se seznámíte s historií a zvyky prehispánského Mexika. Jednotlivé pasáže historie jsou v barvách promítané na pyramidy a dojde i na tančící Indiány.

NÁŠ TIP

Vyplatí se dorazit do areálu velmi brzy, ještě před příjezdem davů turistů. Areál se otevírá v 7 ráno a mezi 11. a 15. hodinou tu obvykle bývá nejvíce turistů a téměř žádný stín. Proto doporučujeme dorazit brzy a stihnout velkou část prohlídky starého města bohů dopoledne. Kritickou dobu můžete přečkat v restauraci nebo v muzeu. Doporučujeme také vyhnout se neděli, protože do Teotihuacánu kromě turistů míří i tisíce obyvatel Mexico City.

 
AKTUÁLNĚ