Bezpečnost Mexiko

Bezpečnost v Mexiku

Pokud cestujete na poloostrov Yucatán nebo do oblastí na jih od México D.F., nemusíte se obávat žádného rizika. Turistický Yucatán je pro klidnou dovolenou v Mexiku nejpohodovější oblastí. V ostatních částech Mexika je dobré respektovat základní pravidla: pohybovat se na civilizovaných místech nejlépe ve skupině nebo alespoň ve dvou, omezit vycházení a jízdu autem v noci, nenosit drahé šperky, elektronické přístroje, fotoaparáty a drahé vybavení, vždy u sebe nosit pouze malý finanční obnos v hotovosti.

Bezpečnost Mexiko
Bezpečnost Mexiko

Rizikové oblasti

Rizikové oblasti podle Ministerstva zahraničí České republiky: – Hranice s USA: Durango, Coahuila, Tamaulipas, Nuevo León, Sonora, Baja California Norte a Chihuahua),
– Michoacán, kde operují ozbrojené jednotky domobrany (tzv. autodefensas),
– Estado de México: hlavní město - Mexico City a distrikty: Cuautitlán Izcalli, Coalco, Ecatepec, Neza, Naucalpan, Chalco a Tlalnepantla,
– další oblastí, kde je třeba dbát opatrnosti zejména ve vnitrozemí: Oaxaca a Guerrero.

Co dělat?

V případě krádeže nebo násilného činu vždy kontaktujte velvyslanectví ČR v Mexiku a policii, zpětné řešení situace je vždy obtížnější a znesnadňuje komunikaci s úřady Mexických Spojených Států. Doporučujeme si před odjezdem pořídit kopie i skeny cestovních dokladů a platebních karet a uložit si je odděleně.

Bezpečnost Mexiko

Rizika spojená s přírodními živly

Hurikány: Vyvarujte se cestování do oblasti karibského pobřeží (poloostrov Yucatán) v období hurikánů září–říjen a pobřeží Pacifiku květen–listopad.
Sopečná činnost: Mnohé vulkány v Mexiku jsou stále aktivní. Sopky, kde hrozí erupce a otřesy jsou označené výstražnými značkami a zabezpečené policejními hlídkami. Pokud se chystáte zdolávat některého z mexických zkamenělých bohů, doporučujeme sledovat aktuální informace o bezpečnosti a povolení k výstupu. V Mexiku dochází velmi často k různě silným zemětřesením, které někdy ani nemusíte zaznamenat. Informace o tom, jak se chovat při zemětřesení, naleznete v hotelích nebo na lince policie tel. 060, první pomoc tel. 065 nebo 066.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Bezpečnost Mexiko

Turistická policie

Jelikož má Mexiko špatnou pověst a místní si nepřejí, aby tato skutečnost ovlivnila cestovní ruch, vznikla v Mexiku turistická policie. Můžete se s ní setkat na plážích a turistických střediscích na poloostrově Yucatán, Acapulcu, Los Cabos a také v Mexico City. Jejich úkolem není jen pomáhat a chránit, ale také Vám jsou schopni dát informace ohledně gastronomie, místní geografie či historie. Pokud se tedy s turistickou policií setkáte, neváhejte se na ni obrátit s čímkoliv, jsou tam pro Vás.

NÁŠ TIP

Ofoťte si hlavní stránku pasu a tuto kopii s sebou noste během dovolené. Pas a jiné cennosti nechávejte v hotelovém trezoru. Nenoste u sebe větší obnos v hotovosti.

 
AKTUÁLNĚ