Kdy jet do Mexika?

Kdy jet do Mexika?

Ideální čas na cestování do Mexika je od listopadu do konce května, tj. během období sucha. Počasí je slunečné, srážky minimální a teploty se pohybují mezi 26°- 33°C. Příjemné jsou i letní měsíce červen a červenec, kdy jsou srážky sice prudké, ale krátké a jednorázové navečer nebo v odpoledních hodinách. Po zbytek roku nastává období dešťů. Na Yucatánu navíc od září až do začátku listopadu mohou hrozit hurikány.

Mexiko počasí

Počasí v Mexiku je příjemné po celý rok. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučujeme do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány.
Období dešťů trvá od června do září a po něm následuje krátké období hurikánů v průběhu září a října. Rychlé a intenzivní srážky přicházejí v odpoledních hodinách. Déšť zvyšuje vlhkost a bohužel také výskyt nepříjemného hmyzu, takže pokud si chcete užít slunce a pláž, doporučujeme se tomuto období vyhnout.

Mayská riviéra

Mayská riviéra - letoviska Playa del Carmen, Tulum, Puerto Morelos i Karibské ostrovy - se nacházejí v oblasti tropického pásma, takže se připravte na horko a vysokou vlhkost. Sombrera všech velikostí a barev zakoupíte přímo na místě a možná Vás okouzlí i místní textilní produkce ze sisalu a dalších přírodních vláken.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Oslava Dne mrtvých

Vyražte do Mexika na přelomu října a listopadu a zažijte oslavu Dne mrtvých. Tento svátek se prožívá v Mexiku zcela odlišně, než je tomu ve středu Evropy. Uvidíte místní v barevných kostýmech připomínajících kostru a bude to velmi veselé. Jedná se o oslavu smrti, kterou Mexičané berou jako součást života. Párty se dokonce odehrávají i na hřbitovech a mrtví jsou obdarováváni věcmi, které mívali rádi.

NÁŠ TIP

Pokud se chcete vyhnout nejen dešťům, ale i davům a zácpám, vyvarujte se období letních prázdnin, zejména srpnu a době velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Vaše dovolená bude pohodovější a navíc ušetříte. Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru před začátkem svátků v USA.

 

často kladené otázky

Více otázek