+420 774 414 644, +420 216 216 439

Kdy jet do Mexika?

Kdy jet do Mexika?

Ideální čas na cestování do Mexika je od listopadu do konce května, tj. během období sucha. Počasí je slunečné, srážky minimální a teploty se pohybují mezi 26°- 33°C. Příjemné jsou i letní měsíce červen a červenec, kdy jsou srážky sice prudké, ale krátké a jednorázové navečer nebo v odpoledních hodinách. Po zbytek roku nastává období dešťů. Na Yucatánu navíc od září až do začátku listopadu mohou hrozit hurikány.

Mexiko počasí

Počasí v Mexiku je příjemné po celý rok. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučujeme do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány.
Období dešťů trvá od června do září a po něm následuje krátké období hurikánů v průběhu září a října. Rychlé a intenzivní srážky přicházejí v odpoledních hodinách. Déšť zvyšuje vlhkost a bohužel také výskyt nepříjemného hmyzu, takže pokud si chcete užít slunce a pláž, doporučujeme se tomuto období vyhnout.

Mayská riviéra

Mayská riviéra - letoviska Playa del Carmen, Tulum, Puerto Morelos i Karibské ostrovy - se nacházejí v oblasti tropického pásma, takže se připravte na horko a vysokou vlhkost. Sombrera všech velikostí a barev zakoupíte přímo na místě a možná Vás okouzlí i místní textilní produkce ze sisalu a dalších přírodních vláken.

Obraťte se na nás

Veronika Hájková, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Oslava Dne mrtvých

Vyražte do Mexika na přelomu října a listopadu a zažijte oslavu Dne mrtvých. Tento svátek se prožívá v Mexiku zcela odlišně, než je tomu ve středu Evropy. Uvidíte místní v barevných kostýmech připomínajících kostru a bude to velmi veselé. Jedná se o oslavu smrti, kterou Mexičané berou jako součást života. Párty se dokonce odehrávají i na hřbitovech a mrtví jsou obdarováváni věcmi, které mívali rádi.

NÁŠ TIP

Pokud se chcete vyhnout nejen dešťům, ale i davům a zácpám, vyvarujte se období letních prázdnin, zejména srpnu a době velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Vaše dovolená bude pohodovější a navíc ušetříte. Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru před začátkem svátků v USA.

 

často kladené otázky

Více otázek