Mexiko počasí

Počasí Mexiko

Počasí v Mexiku je příjemné po celý rok. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30 °C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučujeme do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány.

  • Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru.
  • Vyhněte se nejen dešťům, ale i davům a zácpám a vyvarujte se období letních prázdnin, zejména v srpnu.

Počasí Mexiko - poloostrov Yucatán a Mayská riviéra

Počasí na Yucatánu je nádherně slunečné s teplotami mezi 26 a 33°C. Průměrná teplota vody je 27°C. Počasí na Yucatánu je typicky tropické, takže pokud máte rádi horko, teplou vodu a jemný vánek je pro vás tento mexický kousek Karibiku ideálním místem na dovolenou. Na dovolenou na pláže Yucatánu můžete vyrazit od listopadu do července. Od května počítejte s odpoledními nebo večerními deštíky.

NÁŠ TIP

Ideální čas na cestování do Mexika je od listopadu do konce května. Počasí je slunečné, srážky minimální a teploty se pohybují mezi 26°- 33°C.

Jak se obléknout

Mayská riviéra - letoviska Playa Carmen, Tulum, Puerto Morelos i karibské ostrovy - se nacházejí v oblasti tropického pásma, takže se připravte na horko. Sombrera všech velikostí a barev zakoupíte přímo na místě a možná vás okouzlí i místní textilní produkce ze sisalu a dalších přírodních vláken.

NÁŠ TIP

Příjemné jsou i letní měsíce červen a červenec, kdy jsou srážky sice prudké, ale krátké a jednorázové navečer nebo v odpoledních hodinách.

Obraťte se na nás

Veronika Hájková specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Období dešťů a hurikány

Období dešťů trvá od června do září a po něm následuje krátké období hurikánů v průběhu září a října. Rychlé a intenzivní srážky přicházejí v odpoledních hodinách. Déšť zvyšuje vlhkost a bohužel také výskyt nepříjemného hmyzu, takže pokud si chcete užít slunce a pláž, doporučujeme se tomuto období vyhnout.

NÁŠ TIP

Pokud se chcete vyhnout nejen dešťům, ale i davům a zácpám, vyvarujte se období letních prázdnin, zejména v srpnu a velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Vaše dovolená bude pohodovější a navíc ušetříte. Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru před začátkem svátků v USA.