Mexiko počasí

Počasí Mexiko

Počasí v Mexiku je příjemné po celý rok. Na poloostrově Yucatán, kam míří většina turistů, je slunečno s teplotami kolem 30 °C od prosince do května. Od června do konce července čekejte stejné počasí a krátké odpolední deště. Nedoporučujeme do Mexika cestovat v srpnu, kdy je období dešťů a během srpna a října, kdy hrozí hurikány.

  • Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru.
  • Vyhněte se nejen dešťům, ale i davům a zácpám a vyvarujte se období letních prázdnin, zejména v srpnu.

Počasí Mexiko - poloostrov Yucatán a Mayská riviéra

Počasí na Yucatánu je nádherně slunečné s teplotami mezi 26 a 33°C. Průměrná teplota vody je 27°C. Počasí na Yucatánu je typicky tropické, takže pokud máte rádi horko, teplou vodu a jemný vánek je pro vás tento mexický kousek Karibiku ideálním místem na dovolenou. Na dovolenou na pláže Yucatánu můžete vyrazit od listopadu do července. Od května počítejte s odpoledními nebo večerními deštíky.

NÁŠ TIP

Ideální čas na cestování do Mexika je od listopadu do konce května. Počasí je slunečné, srážky minimální a teploty se pohybují mezi 26°- 33°C.

Jak se obléknout

Mayská riviéra - letoviska Playa Carmen, Tulum, Puerto Morelos i karibské ostrovy - se nacházejí v oblasti tropického pásma, takže se připravte na horko. Sombrera všech velikostí a barev zakoupíte přímo na místě a možná vás okouzlí i místní textilní produkce ze sisalu a dalších přírodních vláken.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Období dešťů a hurikány

Období dešťů trvá od června do září a po něm následuje krátké období hurikánů v průběhu září a října. Rychlé a intenzivní srážky přicházejí v odpoledních hodinách. Déšť zvyšuje vlhkost a bohužel také výskyt nepříjemného hmyzu, takže pokud si chcete užít slunce a pláž, doporučujeme se tomuto období vyhnout.

NÁŠ TIP

Pokud se chcete vyhnout nejen dešťům, ale i davům a zácpám, vyvarujte se období letních prázdnin, zejména v srpnu a velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce. Vaše dovolená bude pohodovější a navíc ušetříte. Nejlepší je Mexiko navštívit koncem listopadu nebo naopak v únoru před začátkem svátků v USA.

NÁŠ TIP

Příjemné jsou i letní měsíce červen a červenec, kdy jsou srážky sice prudké, ale krátké a jednorázové navečer nebo v odpoledních hodinách.

 
AKTUÁLNĚ