Šnorchlování se žralokem velrybím

Největší paryba světa

Je to jeden z těch zážitků, které se řadí do kategorie „nezapomenutelné“. Představte si, že šnorchlujete na metr vzdáleni od největšího žijícího žraloka! Jste tak blízko, že byste se mohli dotknout jeho typických světlých skvrn a pruhů. Skoro tak, že zapomenete dýchat, což je ovšem při potápění na pováženou. Šance, že žraloka velrybího spatříte, závisí na tom, zda jste ve správnou dobu na správném místě, nejlépe v teplých tropických vodách poloostrova Yucatán.

Šnorchlování se žralokem velrybím
Šnorchlování se žralokem velrybím

Kdy můžete žraloka spatřit

Tiburón ballena - velrybí žralok je největší paryba na světě, měří až 15 m a váží až 18 tun. Díky zajímavému puntíkovanému vzoru je také nazýván “Domino”. Hejna těchto majestátních živočichů připlouvají k břehům poloostrova Yucatán za planktonem a nejpravděpodobněji se s nimi setkáte během úplňků od března do července.

Šnorchlování se žralokem velrybím

Mírumilovný tvor

Žralok velrybí se totiž živí hlavně planktonem a malými rybami. Poklidně si vedle Vás plave a když ho Vaše přítomnost přestane bavit, pomaloučku začne klesat do hlubin. Kam by také spěchal, času má dost – může se totiž dožít i sto padesáti let.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Šnorchlování se žralokem velrybím

Výlety za žralokem velrybím

Využijte pobyt na ostrově Holbox k šnorchlování se žralokem velrybím. Cena jednodenního výletu se pohybuje od 2500 Kč/os.

 
AKTUÁLNĚ