Užitečné rady

Mexiko užitečné informace

Chcete navštívit Mexiko? Využijte našich praktických rad a tipů, aby Vaše dovolená proběhla podle Vašich představ a bez stresu. Ať již zvažujete očkování, výměnu peněz nebo si nejste jisti řízením auta, Mexiko známe velmi dobře a rádi Vám s čímkoliv poradíme. Pokud máte chuť, můžete si připravit i základní slovní zásobu a užitečné fráze.

Užitečné rady Mexiko

Čas v Mexiku

Časový posun v Mexiku je posunutý o 7 hodin nazpět. Když my vstáváme, na plážích Yucatánu nebo v miliónovém hlavním městě Mexico City mají právě půlnoc. Mexiko je rozlehlá země a zabírá tři časová pásma: GMT - 6 až GMT - 8.

Užitečné rady Mexiko

Co s sebou do Mexika

Na dovolenou do Mexika si vezměte lehké oblečení, plavky, sluneční brýle, pohodlnou obuv, láhev na pití, fotoaparát a dobrou knihu. Využijete i deštník, který poslouží jako slunečník. Do vyšších nadmořských poloh a do kostela nezapomeňte svetr nebo mikinu, delší kalhoty, případně sukni. S vietnamkami si vystačíte téměř všude - na výlety do pralesa a turistiku do vnitrozemí nebo do hor raději volte pevnější sandále a košili z přírodního materiálu, která je prodyšnější a praktičtější než mikina nebo tričko. Nezapomeňte si hned po příjezdu do Mexika obstarat typické “sombrero” - geniální vynález proti úpalu i spálení!
Na šnorchlování a delší pobyty na pláži nebo na moři doporučujeme lehké bílé bavlněné tričko proti spálení. Mexiko je subtropická země, takže je dobré se chránit nejen před sluncem kvalitními opalovacími krémy s vysokým UV faktorem, ale také se chránit proti “mosquitům” dobrým repelentem. Vyskytují se zejména v oblasti pralesa a zahradách a v době “la hora de la mosca” (čas mosquita) - půl hodinu před a po východu/ západu slunce.
Všechny kosmetické přípravky: opalovací krémy, repelent proti komárům a jiné by měli být šetrné k přírodě - přispějete tak k zachování nádherného světa fauny a flóry uvnitř moře, jeskynních jezírek, lagun a korálových útesů. Vynikajícím přírodním repelentem je např. citronela a vyzkoušejte indiánský recept popíjením toniku. Nezapomeňte sbalit ostré předměty (kapesní nožík, nůžky, manikúra, pilník apod.) do zavazadla k odbavení.

Užitečné rady Mexiko

Elektřina v Mexiku

Elektrická síť v Mexiku je 127 V a 60 Hz. Mexiko má zásuvky uzpůsobené na ploché konektory podobně jako v USA. Pro zapojení spotřebičů a elektroniky budete potřebovat adaptér. V hotelech najdete i zásuvky evropského typu.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Užitečné rady Mexiko

Telefonování a roaming

Služba roaming českých operátorů Vodafone, O2 i T-Mobile lze využívat i v Mexiku, jen k tomu potřebujete třípásmový mobil. Ve městech a turistických oblastech na pobřeží je pokrytí signálem dobré, na venkově a v odlehlých oblastech počítejte se slabším nebo žádným spojením. Můžete také volat z oblíbených telefoních budek společnosti (Ladatel), telefonními kartami TM (Teléfonos México), kterou můžete pořídit v supermarketech i menších obchodech, trafikách od $ 100 pesos. Cena hovoru vychází přibližně 45 Kč/min., karty lze koupit v supermarketech, v obchodech s potravinami i na novinových stáncích. Pokud možno netelefonujte přímo z hotelu - hovory z hotelů jsou výrazně dražší.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Užitečné rady Mexiko

Pitná voda v Mexiku

Voda z vodovodu v Mexiku není pitná, ale všude je bez problémů k dostání balená voda.

Užitečné rady Mexiko

Měna v Mexiku

Mexická měna je peso, u cen se značí symbolem $. Všude lze platit i americkými dolary, pro které se používá zkratka USD. Na dovolenou si vezměte USD nebo EUR, které můžete vyměnit ve směnárně nebo v hotelu na mexická pesa. Nejlepší kurz většinou nabízejí směnárny (ne ovšem směnárny hotelové). Nedoporučujeme měnit na letišti a vybírat z bankomatů na americké dolary, kurz je méně výhodný.

Užitečné rady Mexiko

Důležitá telefonní čísla

předvolba do ČR: 00420
předvolba do Mexika: 0052
České velvyslanectví v Mexiku: 55312544, 55312777
policie, ambulance, hasiči mají univerzální číslo: 060, 080
lékařská pomoc: 5271 2222, 5563 0686, 5588 5100
informační služba a pomoc pro turisty: 5250 0123
turistická policie: 5250 8221
oznámení trestních činů: 5625 8008, 5625
informace o telefonních číslech: 040

 
AKTUÁLNĚ