Mexiko pláže

Nejkrásnější pláže v Mexiku se nacházejí na poloostrově Yucatán. Pohodová atmosféra Karibiku, tajemství dávných civilizací a příroda na dosah.
Mexiko má celkem přes devět tisíc kilometrů pobřeží, je tedy z čeho vybírat.

Písečné pláže Cancúnu a Mayské riviéry na poloostrově Yucatán, jemný písek a korálové útesy ostrova Mujeres, černé sopečné pláže v Colimě, písečné a divoké Puerto Escondido, teplé vody Atlantiku na plážích Veracruz nebo Pacifik a legendární Acapulco a ráj surfařů záliv Puerto Vallarta.

Dovolená Mexiko pláže

Pláže na Yucatánu - Mayská riviéra

Mayská riviéřa a její ostrovy nabízejí bělostné písečné pláže, průzračné vody Karibského moře, palmy .
Písek na plážích Yucatánu je vyhlášený svou pudrovou jemností a barvou, ale také příjemnou teplotou - ani v největším tropickém žáru nepálí. Jedná se o směs křemene se zkamenělým planktonem. Obecně nejhezčí pláže jsou na ostrovech Isla Mujeres, Holbox a Cozumel

 

Mexiko plaze Yucatan

Nejoblíbenější pláže na poloostrově Yucatán

Pláže v Cancúnu: vyhlášené cancúnské pláže (např. Playa Delfines, Playa Merlin, Playa Tortuga) nabízejí široké jemné písečné pláže s veškerým servisem, ale také mnoha americkými turisty a vysokých betonových hotelů.

Pláže v Playa del Carmen: nádherné bělostné písečné pláže, tyrkysový Karibik a přátelská atmosféra. V Playa jsou budovy daleko nižší. Důležité je vybrat si správně hotel v oblasti, kré jsou v noci kidnejší. V měste je slavná promenáda 5. Avenida, kde najdete příjemné kavárny a restaurace a část avenidy nabízí také noční kluby.

Pláže v Puerto Morelos: rybářská vesnice v přírodní rezervaci, kde žijí zejména místní obyvatelé, milovníci přírody a vodních aktivit.

Pláže v Tulumu: nejromantičtější pláže na Mayské riviéře s písčitými plážičkami mezi útesy a tropickým lesem i dlouhé pláže nabízejí zajímavé ekologické ubytování, moderní butique hotely, luxusní ekobungalovy s mayským spa

Pláže ostrova Holbox: přírodní panenské pláže ostrova, kde se stýkají vody Karibského moře a Mexického zálivu. Každý den najdete na plážích ostrova stovky rozmanitých lastur a mušlí. Mělké vody jsou ideální pro děti a nenáročné koupání. Ostrov nabízí i vvnikající podmínky na šnorchlování a unikátní zážitek - plavání se žralokem velrybím.

Pláže ostrova Isla Mujeres: Pláže na ostrově Isla Mujeres jsou bezpochyby těmi nejlepšími, které v Mexiku naleznete. Kromě dokonalého písku, průzračné vody a krásného tropického prostředí vás zde čeká skutečný klid. Můžete se vydat na čarovnou Playa del Norte, palmami poseté západní pobřeží nebo na divoké útesy u Punta Sur na jižním cípu. Přírodní park Garrafón u korálového útesu vyzývá k objevování bohatého podmořského života. Nenechte si ujít nevšední kulturní zážitek v galerii pod hladinou, kde můžete proplouvat mezi obřími sochami. Skalnaté západní pobřeží ostrova sice není místem ke koupání, zato nabízí jedny z nejkrásnějších západů slunce v Karibiku.

Veracruz pláže

Filmově proslavená zátoka necelých 30km od Veracruzu Boca del Río nabízí krásné pláže s hnědým pískem: Antón Lizardo, Isla del Amor (méně bezpečná s většími vlnami) a na ostrůvku malá plážička Cancuncito s bílým pískem jako v Cancúnu.

 

Za čistějšími plážemi se vydejte i na jih na Playa de Oro a pláž Mocambo.

 

Další romantické pláže v Mexického zálivu najdete v Montepío u San Andrés de Tuxtla nebo laguny Catemaco (pláže Arroyo de lisa, Costa de Oro, Playa Azul, Playa Escondida a Roca partida). Na sever od Veracruzu leží oblíbený Tuxpán.

 

Pláže přímo ve Veracruzu jsou přelidněné a nepříliš čisté: playa Regatas, playón de Hornos, Villa del Mar nebo playa Martí.

Mexiko pláže Veracruz

Oaxaca a Puerto Escondido

Oaxaca je úchvatnou směsí hor, pláže a oceánu. Nejluxusnější pláže a hotely najdete v letovisku Huatalco, ale mezi znalci je stále více oblíbené Puerto Escondido - “skrytý přístav”. Dříve sloužil pirátům, později komunitě hippies a dnes se tu mísí všechny věkové kategorie i národnosti. Hlavním lákadlem jsou panenské pláže, civilizací jen málo dotčený přístav a pohodová atmosféra. Kromě slunění a koupání můžete šnorchlovat a rybařit s místními znalci.
Pozor na silné spodní proudy, některá místa nejsou vhodná ke koupání.

Mexiko Pacifik