Mexiko pláže

Mexiko pláže

scenérie

Objevte kouzlo mexických pláží! Nejkrásnější pláže v Mexiku se nacházejí na poloostrově Yucatán. Pohodová atmosféra Karibiku, tajemství dávných civilizací a příroda na dosah. Mexiko má celkem přes devět tisíc kilometrů pobřeží, je tedy z čeho vybírat. Písečné pláže Cancúnu a Mayské riviéry na poloostrově Yucatán, jemný písek a korálové útesy ostrova Mujeres, černé sopečné pláže v Colimě, písečné a divoké Puerto Escondido, teplé vody Atlantiku na plážích Veracruz nebo Pacifik a legendární Acapulco a ráj surfařů záliv Puerto Vallarta.

Mexiko pláže

Mayská riviéra a její ostrovy nabízejí bělostné písečné pláže, průzračné vody Karibského mořea palmy.

Písek na plážích Yucatánu je vyhlášený svou pudrovou jemností a barvou, ale také příjemnou teplotou - ani v největším tropickém žáru nepálí. Jedná se o směs křemene se zkamenělým planktonem. Obecně nejhezčí pláže jsou na ostrovech Isla Mujeres, Holbox a Cozumel.

NÁŠ TIP

JESTLI CHCETE KLIDNOU PÍSČITOU PLÁŽ, VOLTE AKUMAL. MÍSTO JE VELMI PŘÍJEMNÉ A NESETKÁTE SE S TOLIKA TURISTY JAKO NAPŘ. NA PLAYA DEL CARMEN ČI V CANCÚNU.

Oaxaca a Puerto Escondido

Oaxaca je úchvatnou směsí hor, pláže a oceánu. Nejluxusnější pláže a hotely najdete v letovisku Huatalco, ale mezi znalci je stále více oblíbené Puerto Escondido - “skrytý přístav”. Dříve sloužil pirátům, později komunitě hippies a dnes se tu mísí všechny věkové kategorie i národnosti. Hlavním lákadlem jsou panenské pláže, civilizací jen málo dotčený přístav a pohodová atmosféra. Kromě slunění a koupání můžete šnorchlovat a rybařit s místními znalci.

Pozor na silné spodní proudy, některá místa nejsou vhodná ke koupání.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Nejoblíbenější pláže na poloostrově Yucatán

  • Pláže v Cancúnu - vyhlášené cancúnské pláže (např. Playa Delfines, Playa Merlin, Playa Tortuga) nabízejí široké jemné písečné pláže s veškerým servisem, ale také mnoha americkými turisty a vysokými betonovými hotely.
  • Pláže v Playa del Carmen - nádherné bělostné písečné pláže, tyrkysový Karibik a přátelská atmosféra. V Playa jsou budovy daleko nižší. Důležité je vybrat si správně hotel v oblastech, které jsou v noci klidnější. Ve městě je slavná promenáda 5. Avenida, kde najdete příjemné kavárny a restaurace a část Avenidy nabízí také noční kluby.
  • Pláže v Puerto Morelos - rybářská vesnice v přírodní rezervaci, kde žijí zejména místní obyvatelé, milovníci přírody a vodních aktivit.
  • Pláže v Tulumu - nejromantičtější pláže na Mayské riviéře s písčitými plážičkami mezi útesy a tropickým lesem i dlouhé pláže nabízejí zajímavé ekologické ubytování, moderní boutique hotely, luxusní ekobungalovy s mayským spa.
  • Pláže ostrova Holbox - přírodní panenské pláže ostrova, kde se stýkají vody Karibského moře a Mexického zálivu. Každý den najdete na plážích ostrova stovky rozmanitých lastur a mušlí. Mělké vody jsou ideální pro děti a nenáročné koupání. Ostrov nabízí i vynikající podmínky na šnorchlování a unikátní zážitek - plavání se žralokem velrybím.
  • Pláže ostrova Isla Mujeres - pláže na ostrově Isla Mujeres jsou bezpochyby těmi nejlepšími, které v Mexiku naleznete. Kromě dokonalého písku, průzračné vody a krásného tropického prostředí Vás zde čeká skutečný klid. Můžete se vydat na čarovnou Playa del Norte, palmami poseté západní pobřeží nebo na divoké útesy u Punta Sur na jižním cípu. Přírodní park Garrafón u korálového útesu vyzývá k objevování bohatého podmořského života. Nenechte si ujít nevšední kulturní zážitek v galerii pod hladinou, kde můžete proplouvat mezi obřími sochami. Skalnaté západní pobřeží ostrova sice není místem ke koupání, zato nabízí jedny z nejkrásnějších západů slunce v Karibiku.

Veracruz pláže

Filmově proslavená zátoka necelých 30 km od Veracruzu Boca del Río nabízí krásné pláže s hnědým pískem: Antón Lizardo, Isla del Amor (méně bezpečná s většími vlnami) a na ostrůvku malá plážička Cancuncito s bílým pískem jako v Cancúnu.

Za čistějšími plážemi se vydejte na jih na Playa de Oro a pláž Mocambo.

Další romantické pláže v Mexického zálivu najdete v Montepío u San Andrés de Tuxtla nebo laguny Catemaco (pláže Arroyo de lisa, Costa de Oro, Playa Azul, Playa Escondida a Roca Partida). Na sever od Veracruzu leží oblíbený Tuxpán.

Pláže přímo ve Veracruzu jsou přelidněné a nepříliš čisté: Playa Regatas, Playón de Hornos, Villa del Mar nebo Playa Martí.

NÁŠ TIP

NÁDHERNÁ PLÁŽ JE V UMĚLE VYTVOŘENÉM STŘEDISKU PUERTO AVENTURAS. ZDE MŮŽETE PLAVAT S DELFÍNY NEBO NAVŠTÍVIT RESTAURACE. JE TO IDEÁLNÍ LETOVISKO PRO DOVOLENOU S DĚTMI.

Tulum - bělostné pláže Mayské riviéry

Starobylý mayský přístav Tulum, vystavěný na útesu mezi plážemi Karibského moře a džunglí, je jedno z nejkouzelnějších míst Yucatánu. Hledáte-li bělostné bláže, exotickou přírodu a památky, je Tulum ideálním místem pro Vás.

Do Tulumu lidé jezdí pozorovat i leguány. Ti se zde vyhřívají na starobylých balvanech a chvílemi se zdá, že jsou součástí kamenné výzdoby opevnění. Tulum je branou do tropického pralesa, přírodní rezervace Tulum a Sian Ka'an, která je zapsána v UNESCO pro svoji přírodní unikátnost. Cestou můžete navštívit i opičí útulek.

  • Nedaleké památky v Cobá
  • Zatopené sladkovodní jeskyně Cenotes
 

často kladené otázky

Více otázek