Ostrov Holbox

Zapomenutý ráj v panenské přírodě

turistika

scenérie

památky

náboženství

Ostrov Holbox je malebný písečný ostrov bez aut a všedního shonu. Tento přírodní ráj leží na rozhraní Mexického zálivu a Karibského moře pár hodin autem na severozápad od turistického Cancúnu. Ostrov Holbox je místem absolutního klidu a pohody, můžete zde odpočívat na překrásných plážích, prozkoumávat panenskou přírodu nebo plavat s největší rybou světa – žralokem velrybím. Na ostrov Holbox si můžete udělat výlet autem, nebo zde zůstat více nocí a začlenit jej do několikadenní pobytové dovolené.

Ostrov Holbox
Ostrov Holbox

Aktivity na ostrově Holbox

  • Holbox je proslulý krásou své nedotčené přírody a majestátním žralokem velrybím.
  • Divokou faunu můžete pozorovat zejména na laguně Yalahau, v porostech mangrovníků nebo na “ptačím ostrově” Isla Pájaros, který je domovem více než 150 druhů ptáků, zejména plameňáků (duben až říjen).
  • Výlet lodí obvykle zahrnuje koupání v chladivé vodě cenote Ojo de Agua vyvěrající podzemní řeky. Tato cenote sloužila jako zdroj pitné vody už Mayům a pirátům.
  • Opuštěný ostrov “Isla de la Pasión” je jako vystřižený z románu o Robinsonovi. Nezapomeňte si vzít vodu a svačinu, protože na ostrově opravdu nenajdete žádné stopy po civilizaci.
  • Vyražte na baseballový zápas a poté zažijte pravou mexickou “fiestu”.
  • Navštivte nejstarší dům na ostrově, Casa de Hamaca, kde se dodnes tradičním způsobem tkají typické houpací sítě “hamaky”.

NÁŠ TIP

SPOJTE SI POBYT NA OSTROVĚ HOLBOX S NÁVŠTĚVOU BIOSFÉRICKÉ REZERVACE RIA LAGARTOS, KDE MŮŽETE POZOROVAT KROKODÝLY A VELKÉ MNOŽSTVÍ PLAMEŇÁKŮ.

Ostrov Holbox

Holbox pláže

Nejlepší pláže najdete na severu ostrova. Na jihu se táhne pobřeží laguny Yalahau porostlé mangrovníky a potkáte tu i divoké delfíny, voda však není vhodná ke koupání. Na Holboxu Vás čeká bělostný písek a pláže plné mušliček všech tvarů, nízké hotýlky a cabañas s palmovými střechami i zcela opuštěná místa a pláže.

Šnorchlovat jeďte na korálový útes na Cabo Catoche. I když zde není ta nejprůzračnější voda, zdejší podmořský svět ryb a mušlí je stále téměř nedotčený.

NÁŠ TIP

VYDEJTE SE NA OSTROV V KVĚTNU ČI ČERVNU! BUDETE MOCI ŠNORCHLOVAT SE ŽRALOKEM VELRYBÍM A PŘITOM UŠETŘÍTE JAK ZA LETENKU, TAK ZA POBYT.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Ostrov Holbox

Žralok velrybí - největší ryba na světě

Tato největší ryba na světě je neškodný vegetarián a plavání v jeho blízkosti je nezapomenutelným zážitkem. “Tiburón ballena” připlouvá z Mexického zálivu v početných hejnech od května do září, kdy se u pobřeží ostrova vyskytuje množství planktonu. Žralok velrybí měří až 15 m a váží až 18 tun a kvůli zajímavému bílému tečkování se mu v Mexiku říká také “Domino” nebo ryba Dáma.

Ostrov Holbox

Holbox historie

Malebný ostrůvek obývají hlavně rybáři, potomci původních obyvatel, kteří osídlili ostrov v 19. století. V 60. letech se přidali plážoví hippies a ještě před pár lety o tomto místě neměli tušení ani mnozí Mexičané. Pak ale začali rybáři vozit turisty na atraktivní podívanou, kdy během letních měsíců připlouvají za planktonem hejna žraloků velrybích. Plavání se žraloky začalo postupně šířit jméno ostrova Holbox do světa.

 
AKTUÁLNĚ