Mexiko - to nej

Mexiko ve všech svých barvách

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Mexiko, to je dovolená kombinující odpočinek na tropických plážích a poznávání unikátních kulturních i přírodních památek.Vydejte se na exotické ostrovy zalité sluncem a při tom objevte starobylé Mayské pyramidy, koloniální města a nedotčenou přírodu korálového útesu a tropických pralesů.

RELAXUJTE NA PLÁŽÍCH OSTROVA ISLA MUJERES A HOLBOX

Isla Mujeres je kouzelný karibský ostrůvek opředený legendami, kde najdete krásné exotické pláže, pestrý svět korálového útesu i barevný pouliční kolorit kaváren a obchůdků. Ostrov žen byl poutním místem mayských žen zasvěcený bohyni Ixchel.

NÁŠ TIP

VYDEJTE SE DO ZAPOMENUTÝCH CENOTES CUZAMÁ, LEŽÍ NEDALEKO MĚSTA MÉRIDA, K CENOTE VÁS DOVEZE JEDNOKOLEJKA TAŽENÁ KONĚM A MÍSTNÍ PRŮVODCE JICH S VÁMI PROJDE HNED NĚKOLIK.

To nej z Mexika

OBJEVTE 7. DIV SVĚTA, MAYSKÉ PYRAMIDY V CHICHÉN ITZÁ

Navštivte jedno z největších lákadel Mexika - starobylé mayské město Chichén Itzá. Ve významném archeologickém centru naleznete 7. div světa - Kukulcánovou pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale i posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř.

To nej z Mexika

OCHUTNEJTE EXOTICKÉ KOKTEJLY A KUCHYNI PLNOU ČERSTVÝCH SUROVIN

Mexická kuchyně nabízí zajímavé exotické kombinace, šťavnaté tropické ovoce i jednoduché chutě čerstvých grilovaných ryb a steaků. Typické jsou placky tortillas všech barev, papričky “chile” a fazole a jako v celé mexické kultuře míchají dohromady středozemské a původní indiánské recepty a postupy.

To nej z Mexika

VYDEJTE SE DO KRAJE OBŘÍCH KAKTUSŮ A NA PLÁŽE OAXACY

Oaxaca je úchvatná a rozmanitá oblast v srdci Mexika s největším podílem indiánského obyvatelstva, obřími kaktusy, výstavním koloniálním městem Oaxaca a největšími indiánskými trhy.

Prozkoumejte zapotécké pyramidy Monte Albán, solné útvary a indiánské vesničky v termálních lázních Hierve el Agua.

To nej z Mexika

POZNEJTE MAJESTÁTNÍ PŘÍSTAV NA ÚTESECH V TULUMU

Starobylý mayský přístav Tulum vystavěný na útesu nad tyrkysovým oceánem je jedno z nejkouzelnějších míst poloostrova Yucatán. Najdete zde pyramidy rozseté mezi palmami, otevřený obzor do džungle i na moře, sympatické strážce leguány a nádherné pláže.

To nej z Mexika

PLAVEJTE S NEJVĚTŠÍ RYBOU SVĚTA, ŽRALOKEM VELRYBÍM

Žralok velrybí, největší ryba a největší žralok je sympatický 15ti metrový puntíkovaný milovník planktonu. Plavání v oceánu v jeho blízkosti je jedním z největších zážitků na Yucatánu.

“Tiburón ballena” připlouvá z Mexického zálivu v hejnech od dubna do září, kdy se zde vyskytuje množství planktonu.

To nej z Mexika

PROZKOUMEJTE MĚSTO BOHŮ TEOTIHUACÁN A TEPAJÍCÍ MÉXICO D.F

Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a hlavní město Mexika. Svérázně propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta.

To nej z Mexika

PROJDĚTE SE KOLONIÁLNÍMI MĚSTEČKY VALLADOLID, MÉRIDA, IZAMAL

Koloniální Mexiko - malebná zákoutí barevných městeček, kostely, paláce guvernérů, haciendy, bohatá kuchyně, tanec i pouliční život najdete v Méridě, Valladolidu, Oaxace nebo Izamalu.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

To nej z Mexika

PLAVEJTE V PRŮZRAČNÝCH VODÁCH MÝTICKÝCH JESKYNÍ “CENOTES”

Po celém Yucatánu jsou rozseté tisíce tajemných jezírek cenotes. Cenotes jsou zatopené krasové jeskyně s jiskřivě průzračnou vodou, které pro dávné Maye i dnešní obyvatele představují posvátné brány do podsvětí a příbytky boha deště. V cenotes můžete plavat, šnorchlovat, potápět se i skákat.

NÁŠ TIP

I KDYŽ JE SNAD NEJZNÁMĚJŠÍ PLÁŽ V TULUMU, ZKUSTE NÁŠ OBLÍBENÝ AKUMAL. PLÁŽ JE NEMÉNĚ PĚKNÁ A UBYTOVÁNÍ BÝVÁ LEVNĚJŠÍ.

To nej z Mexika

POZORUJTE HEJNA PLAMEŇÁKŮ V RÍA LAGARTOS

Pozorujte zblízka růžová hejna plameňáků a další exotickou faunu a užijte si přírodní lázně se solnou lagunou a léčivým minerálním bahnem. Vydejte se na sever poloostrova Yucatán do chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos. Plameňáky a stovky druhů dalších ptáků najdete také na ostrově Holbox a ostrůvcích Contoy a Isla Pájaros.

To nej z Mexika

ZAŽIJTE EXOTICKOU DŽUNGLI V INDIÁNSKÉM CHIAPASU

Chiapas je země hor i ostře zelené džungle, legendární kraj Zapatistů, který tepe směsicí kultur a rituálů a kde se usíná s řevem jaguárů.

To nej z Mexika

VYDEJTE SE PO STOPÁCH PIRÁTŮ NA PLÁŽE VERACRUZ

Poznejte druhý největší přístav Mexika s bohatou koloniální a pirátskou historií a krásnými plážemi na břehu Atlantiku, kde se natáčely světoznámé hollywoodské filmy.

Prozkoumejte malebné okolí města - laguny, ostrůvky, sopky, úrodnou zelenou oblast, v níž se pěstuje cukrová třtina, tropické ovoce, vanilka, káva a kakao.