Mexiko - to nej

Mexiko ve všech svých barvách

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Mexiko, to je dovolená kombinující odpočinek na tropických plážích a poznávání unikátních kulturních i přírodních památek.Vydejte se na exotické ostrovy zalité sluncem a při tom objevte starobylé Mayské pyramidy, koloniální města a nedotčenou přírodu korálového útesu a tropických pralesů.

RELAXUJTE NA PLÁŽÍCH OSTROVA ISLA MUJERES A HOLBOX

Isla Mujeres je kouzelný karibský ostrůvek opředený legendami, kde najdete krásné exotické pláže, pestrý svět korálového útesu i barevný pouliční kolorit kaváren a obchůdků. Ostrov žen byl poutním místem mayských žen zasvěcený bohyni Ixchel.

NÁŠ TIP

Vydejte se do zapomenutých cenotes Cuzamá, leží nedaleko města Mérida, k cenote vás doveze jednokolejka tažená koněm a místní průvodce jich s vámi projde hned několik.

To nej z Mexika

OBJEVTE 7. DIV SVĚTA, MAYSKÉ PYRAMIDY V CHICHÉN ITZÁ

Navštivte jedno z největších lákadel Mexika - starobylé mayské město Chichén Itzá. Ve významném archeologickém centru naleznete 7. div světa - Kukulcánovou pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale i posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř.

To nej z Mexika

OCHUTNEJTE EXOTICKÉ KOKTEJLY A KUCHYNI PLNOU ČERSTVÝCH SUROVIN

Mexická kuchyně nabízí zajímavé exotické kombinace, šťavnaté tropické ovoce i jednoduché chutě čerstvých grilovaných ryb a steaků. Typické jsou placky tortillas všech barev, papričky “chile” a fazole a jako v celé mexické kultuře míchají dohromady středozemské a původní indiánské recepty a postupy.

To nej z Mexika

VYDEJTE SE DO KRAJE OBŘÍCH KAKTUSŮ A NA PLÁŽE OAXACY

Oaxaca je úchvatná a rozmanitá oblast v srdci Mexika s největším podílem indiánského obyvatelstva, obřími kaktusy, výstavním koloniálním městem Oaxaca a největšími indiánskými trhy.

Prozkoumejte zapotécké pyramidy Monte Albán, solné útvary a indiánské vesničky v termálních lázních Hierve el Agua.

To nej z Mexika

POZNEJTE MAJESTÁTNÍ PŘÍSTAV NA ÚTESECH V TULUMU

Starobylý mayský přístav Tulum vystavěný na útesu nad tyrkysovým oceánem je jedno z nejkouzelnějších míst poloostrova Yucatán. Najdete zde pyramidy rozseté mezi palmami, otevřený obzor do džungle i na moře, sympatické strážce leguány a nádherné pláže.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

To nej z Mexika

PLAVEJTE S NEJVĚTŠÍ RYBOU SVĚTA, ŽRALOKEM VELRYBÍM

Žralok velrybí, největší ryba a největší žralok je sympatický 15ti metrový puntíkovaný milovník planktonu. Plavání v oceánu v jeho blízkosti je jedním z největších zážitků na Yucatánu.

“Tiburón ballena” připlouvá z Mexického zálivu v hejnech od dubna do září, kdy se zde vyskytuje množství planktonu.

To nej z Mexika

PROZKOUMEJTE MĚSTO BOHŮ TEOTIHUACÁN A TEPAJÍCÍ MÉXICO D.F

Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a hlavní město Mexika. Svérázně propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta.

To nej z Mexika

PROJDĚTE SE KOLONIÁLNÍMI MĚSTEČKY VALLADOLID, MÉRIDA, IZAMAL

Koloniální Mexiko - malebná zákoutí barevných městeček, kostely, paláce guvernérů, haciendy, bohatá kuchyně, tanec i pouliční život najdete v Méridě, Valladolidu, Oaxace nebo Izamalu.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

To nej z Mexika

PLAVEJTE V PRŮZRAČNÝCH VODÁCH MÝTICKÝCH JESKYNÍ “CENOTES”

Po celém Yucatánu jsou rozseté tisíce tajemných jezírek cenotes. Cenotes jsou zatopené krasové jeskyně s jiskřivě průzračnou vodou, které pro dávné Maye i dnešní obyvatele představují posvátné brány do podsvětí a příbytky boha deště. V cenotes můžete plavat, šnorchlovat, potápět se i skákat.

NÁŠ TIP

I když je snad nejznámější pláž v Tulumu, zkuste náš oblíbený Akumal. Pláž je neméně pěkná a ubytování bývá levnější.

To nej z Mexika

POZORUJTE HEJNA PLAMEŇÁKŮ V RÍA LAGARTOS

Pozorujte zblízka růžová hejna plameňáků a další exotickou faunu a užijte si přírodní lázně se solnou lagunou a léčivým minerálním bahnem. Vydejte se na sever poloostrova Yucatán do chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos. Plameňáky a stovky druhů dalších ptáků najdete také na ostrově Holbox a ostrůvcích Contoy a Isla Pájaros.

To nej z Mexika

ZAŽIJTE EXOTICKOU DŽUNGLI V INDIÁNSKÉM CHIAPASU

Chiapas je země hor i ostře zelené džungle, legendární kraj Zapatistů, který tepe směsicí kultur a rituálů a kde se usíná s řevem jaguárů.

To nej z Mexika

VYDEJTE SE PO STOPÁCH PIRÁTŮ NA PLÁŽE VERACRUZ

Poznejte druhý největší přístav Mexika s bohatou koloniální a pirátskou historií a krásnými plážemi na břehu Atlantiku, kde se natáčely světoznámé hollywoodské filmy.

Prozkoumejte malebné okolí města - laguny, ostrůvky, sopky, úrodnou zelenou oblast, v níž se pěstuje cukrová třtina, tropické ovoce, vanilka, káva a kakao.

 
AKTUÁLNĚ