Mexiko - to NEJ

Mexiko zajímavosti

Doporučíme Vám ty nejlepší a nejzajímavější místa v celém Mexiku! Od karibských pláží přes jeskyně a vodní svět až po mayské pyramidy a kulturu. Mexiko má bělostné pláže s tyrkysovým mořem, bohatou faunu i flóru.

Relaxujte na plážích ostrova Isla Mujeres a Holbox

Isla Mujeres je kouzelný karibský ostrůvek opředený legendami, kde najdete krásné exotické pláže, pestrý svět korálového útesu i barevný pouliční kolorit kaváren a obchůdků.
Pro mayské ženy byl ostrov poutním místem zasvěcený bohyni Ixchel.
Ostrov Holbox je přírodní ráj na severu Yucatánu s divokou faunou, překrásnými plážemi plnými mušliček a lastur. Od dubna zde můžete plavat s největší rybou světa – žralokem velrybím. Každoročně v květnu pořádáme na ostrově Holbox šnorchlovací výlety za žralokem velrybím.
Na ostrov se dostanete trajektem z Cancúnu, který jezdí každých 30 min. do přístavu Puerto Juárez a lístek stojí okolo 18 USD.
Další možností je minibus, vlastní auto nebo motorové lodě a čluny.

Poznejte majestátní přístav na útesech v Tulumu

Starobylý mayský přístav Tulum vystavěný na útesu nad tyrkysovým oceánem je jedno z nejkouzelnějších míst poloostrova Yucatán. Najdete zde pyramidy rozseté mezi palmami, otevřený obzor do džungle i na moře. V tropickém pralese se ukrývají průzračná jezírka cenotes, další mayské památky a rozlehlá přírodní rezervace Sian Ka'an (UNESCO). Tulum vyhledávají náročnější klienti, kteří chtějí opravdu zrelaxovat a odpočinout si, přesto dokážeme nabídnout cenově dostupné zájezdy do Mexika i v této lokalitě. Městečko Tulum leží 8 km od pláže či mayských ruin, odbočení na pobřeží je velmi dobře značené.

Plavejte v průzračných vodách mýtických jeskyní Cenotes

Po celém Yucatánu jsou rozseté tisíce tajemných jezírek cenotes. Cenotes jsou zatopené krasové jeskyně s jiskřivě průzračnou vodou, které pro dávné Maye i dnešní obyvatele představují posvátné brány do podsvětí a příbytky boha deště. V cenotes můžete plavat, šnorchlovat, potápět se i skákat. Záleží na Vás, zda si vyberete jednu z vyhlášených cenotes (Dzitnup, Samulá, Dos Ojos aj.) nebo nějakou skromnější romantickou verzi.

Objevte 7. div světa, Mayské pyramidy v Chichén Itzá

Navštivte jedno z největších lákadel Mexika - starobylé mayské město Chichén Itzá. Ve významném archeologickém centru naleznete 7. div světa - Kukulcánovu pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale i posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř. Chichén Itzá je nejvyhledávanější archeologické centrum na Yucatánu nedaleko města Valladolid ve vnitrozemí. Vstupné je okolo 6 USD.

Plavejte s největší rybou světa, žralokem velrybím

Žralok velrybí, největší ryba a největší žralok je sympatický 15ti metrový puntíkovaný milovník planktonu. Plavání v oceánu v jeho blízkosti je jedním z největších zážitků na Yucatánu. “Tiburón ballena” připlouvá z Mexického zálivu v hejnech od dubna do září, kdy se zde vyskytuje množství planktonu.

  • Do blízkosti žraloků se dostanete nejlépe z Holboxu. Je povoleno plavat ve vzdálenosti 2 metrů a nesmí se používat blesk
  • Na ostrov se dostanete lodí

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Mexika? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Mexiku ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Pozorujte hejna plameňáků v Ría Lagartos

Vydejte se na sever poloostrova Yucatán do chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos a pozorujte zblízka růžová hejna plameňáků a další exotickou faunu a užijte si přírodní lázně se solnou lagunou a léčivým minerálním bahnem. Plameňáky a stovky druhů dalších ptáků najdete také na ostrově Holbox a ostrůvcích Contoy a Isla Pájaros.

Ochutnejte exotické koktejly a kuchyni plnou čerstvých surovin

Mexická kuchyně nabízí zajímavé exotické kombinace, šťavnaté tropické ovoce i jednoduché chutě čerstvých grilovaných ryb a steaků. Typické jsou placky tortillas všech barev, papričky “chile” a fazole, jako v celé mexické kultuře míchají dohromady středozemské a původní indiánské recepty a postupy. Na Yucatánu Vás nadchne lehká polévka z citrusů - sopa de limón, čerstvé ovocné šťávy a koktejly z manga, guavy nebo tamarindu.

Prozkoumejte město bohů Teotihuacán a tepající Mexico D.F.

Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a hlavní město Mexika. Svérázně propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta. Prozkoumejte také “město, kde se lidé stávají bohy” Teotihuacán, hlavní náboženské středisko celé Střední Ameriky, které učarovalo i Aztékům. Nechte se zlákat do přírody za sopkami Popocatépetl a Iztaccíhuatl. Do hlavního města Mexika zajišťujeme pobyty pro jednotlivce a skupiny a nabízíme poznávací zájezd Všechny barvy Mexika, který začíná v Mexico City.

Zažijte exotickou džungli v indiánském Chiapasu

Chiapas je země hor i ostře zelené džungle, legendární kraj Zapatistů, který tepe směsicí kultur a rituálů a kde se usíná s řevem jaguárů. Lakandónský prales s Indiány, úchvatné pyramidy pohlcené pralesem, vodopády jako Misol Há a Agua Azul, příkré stěny kaňonu El Sumidero, malebná městečka jako San Cristóbal de las Casas nebo Palenque, barevný pouliční život a trhy, tukany, jaguáry, krokodýly i žvýkačkové stromy chicozapote, orchideje nebo kakaovníky.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Vydejte se do kraje obřích kaktusů a na pláže Oaxacy

Oaxaca je úchvatná a rozmanitá oblast v srdci Mexika s největším podílem indiánského obyvatelstva, obřími kaktusy, výstavním koloniálním městem Oaxaca a největšími indiánskými trhy. Prozkoumejte zapotécké pyramidy Monte Albán, solné útvary a indiánské vesničky v termálních lázních Hierve el Agua. Pobřeží omývají vody Pacifiku a najdete zde klidná panenská zákoutí, útesy i velké vlny, které lákají surfaře z celého světa. Oaxacké tance, fiesty i kuchyně plné fantazie a barev patří k těm nejzajímavějším zážitkům mestického Mexika.

Projděte se koloniálními městečky Valladolid, Mérida, Izamal

Koloniální Mexiko - malebná zákoutí barevných městeček, kostely, paláce guvernérů, haciendy, bohatá kuchyně, tanec i pouliční život najdete v Méridě, Valladolidu, Oaxace nebo Izamalu. Městečka mezi sopkami, na pobřeží i ve vnitrozemí Mexika dodnes pulzují lidovými tradicemi a zvyky, v nichž se mísí kultura a temperament Evropanů i původních Indiánů. Všechny kombinované dovolené (pobytová a poznávací) Vás zavedou do těchto míst již v základní ceně zájezdu. Více v sekci ZÁJEZDY MEXIKO.

Vydejte se po stopách pirátů na pláže Veracruz

Poznejte druhý největší přístav Mexika s bohatou koloniální a pirátskou historií a krásnými plážemi na břehu Atlantiku, kde se natáčely světoznámé hollywoodské filmy. Prozkoumejte malebné okolí města - laguny, ostrůvky, sopky, úrodná zelená oblast, v níž se pěstuje cukrová třtina, tropické ovoce, vanilka, káva a kakao. Cestovatelskou lahůdkou jsou indiánská města v Tlacotalpanu (UNESCO) a Coatepecu.

 
AKTUÁLNĚ