Mexiko - to NEJ

Mexiko zajímavosti

Doporučíme Vám ty nejlepší a nejzajímavější místa v celém Mexiku! Od karibských pláží přes jeskyně a vodní svět až po mayské pyramidy a kulturu. Mexiko má bělostné pláže s tyrkysovým mořem, bohatou faunu i flóru.

Mexiko

Relaxujte na plážích ostrova Isla Mujeres a Holbox

Isla Mujeres je kouzelný karibský ostrůvek opředený legendami, kde najdete krásné exotické pláže, pestrý svět korálového útesu i barevný pouliční kolorit kaváren a obchůdků.
Pro mayské ženy byl ostrov poutním místem zasvěcený bohyni Ixchel.
Ostrov Holbox je přírodní ráj na severu Yucatánu s divokou faunou, překrásnými plážemi plnými mušliček a lastur. Od dubna zde můžete plavat s největší rybou světa – žralokem velrybím. Každoročně v květnu pořádáme na ostrově Holbox šnorchlovací výlety za žralokem velrybím.
Na ostrov se dostanete trajektem z Cancúnu, který jezdí každých 30 min. do přístavu Puerto Juárez a lístek stojí okolo 18 USD.
Další možností je minibus, vlastní auto nebo motorové lodě a čluny.

Poznejte majestátní přístav na útesech v Tulumu

Starobylý mayský přístav Tulum vystavěný na útesu nad tyrkysovým oceánem je jedno z nejkouzelnějších míst poloostrova Yucatán. Najdete zde pyramidy rozseté mezi palmami, otevřený obzor do džungle i na moře. V tropickém pralese se ukrývají průzračná jezírka cenotes, další mayské památky a rozlehlá přírodní rezervace Sian Ka'an (UNESCO). Tulum vyhledávají náročnější klienti, kteří chtějí opravdu zrelaxovat a odpočinout si, přesto dokážeme nabídnout cenově dostupné zájezdy do Mexika i v této lokalitě. Městečko Tulum leží 8 km od pláže či mayských ruin, odbočení na pobřeží je velmi dobře značené.

Plavejte v průzračných vodách mýtických jeskyní Cenotes

Po celém Yucatánu jsou rozseté tisíce tajemných jezírek cenotes. Cenotes jsou zatopené krasové jeskyně s jiskřivě průzračnou vodou, které pro dávné Maye i dnešní obyvatele představují posvátné brány do podsvětí a příbytky boha deště. V cenotes můžete plavat, šnorchlovat, potápět se i skákat. Záleží na Vás, zda si vyberete jednu z vyhlášených cenotes (Dzitnup, Samulá, Dos Ojos aj.) nebo nějakou skromnější romantickou verzi.

Objevte 7. div světa, Mayské pyramidy v Chichén Itzá

Navštivte jedno z největších lákadel Mexika - starobylé mayské město Chichén Itzá. Ve významném archeologickém centru naleznete 7. div světa - Kukulcánovu pyramidu (UNESCO), největší hřiště rituální míčové hry pelota, ale i posvátnou obětní studnu, chrám válečníků nebo observatoř. Chichén Itzá je nejvyhledávanější archeologické centrum na Yucatánu nedaleko města Valladolid ve vnitrozemí. Vstupné je okolo 6 USD.

Plavejte s největší rybou světa, žralokem velrybím

Žralok velrybí, největší ryba a největší žralok je sympatický 15ti metrový puntíkovaný milovník planktonu. Plavání v oceánu v jeho blízkosti je jedním z největších zážitků na Yucatánu. “Tiburón ballena” připlouvá z Mexického zálivu v hejnech od dubna do září, kdy se zde vyskytuje množství planktonu.

  • Do blízkosti žraloků se dostanete nejlépe z Holboxu. Je povoleno plavat ve vzdálenosti 2 metrů a nesmí se používat blesk
  • Na ostrov se dostanete lodí

Pozorujte hejna plameňáků v Ría Lagartos

Vydejte se na sever poloostrova Yucatán do chráněné oblasti “řeky aligátorů” - Río Lagartos a pozorujte zblízka růžová hejna plameňáků a další exotickou faunu a užijte si přírodní lázně se solnou lagunou a léčivým minerálním bahnem. Plameňáky a stovky druhů dalších ptáků najdete také na ostrově Holbox a ostrůvcích Contoy a Isla Pájaros.

Ochutnejte exotické koktejly a kuchyni plnou čerstvých surovin

Mexická kuchyně nabízí zajímavé exotické kombinace, šťavnaté tropické ovoce i jednoduché chutě čerstvých grilovaných ryb a steaků. Typické jsou placky tortillas všech barev, papričky “chile” a fazole, jako v celé mexické kultuře míchají dohromady středozemské a původní indiánské recepty a postupy. Na Yucatánu Vás nadchne lehká polévka z citrusů - sopa de limón, čerstvé ovocné šťávy a koktejly z manga, guavy nebo tamarindu.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Prozkoumejte město bohů Teotihuacán a tepající Mexico D.F.

Ciudad de México je jedno z nejlidnatějších měst světa a hlavní město Mexika. Svérázně propojuje koloniální Mexiko, ruiny aztéckého města Tenochtitlán a mrakodrapy amerického velkoměsta. Prozkoumejte také “město, kde se lidé stávají bohy” Teotihuacán, hlavní náboženské středisko celé Střední Ameriky, které učarovalo i Aztékům. Nechte se zlákat do přírody za sopkami Popocatépetl a Iztaccíhuatl. Do hlavního města Mexika zajišťujeme pobyty pro jednotlivce a skupiny a nabízíme poznávací zájezd Všechny barvy Mexika, který začíná v Mexico City.

Zažijte exotickou džungli v indiánském Chiapasu

Chiapas je země hor i ostře zelené džungle, legendární kraj Zapatistů, který tepe směsicí kultur a rituálů a kde se usíná s řevem jaguárů. Lakandónský prales s Indiány, úchvatné pyramidy pohlcené pralesem, vodopády jako Misol Há a Agua Azul, příkré stěny kaňonu El Sumidero, malebná městečka jako San Cristóbal de las Casas nebo Palenque, barevný pouliční život a trhy, tukany, jaguáry, krokodýly i žvýkačkové stromy chicozapote, orchideje nebo kakaovníky.

Vydejte se do kraje obřích kaktusů a na pláže Oaxacy

Oaxaca je úchvatná a rozmanitá oblast v srdci Mexika s největším podílem indiánského obyvatelstva, obřími kaktusy, výstavním koloniálním městem Oaxaca a největšími indiánskými trhy. Prozkoumejte zapotécké pyramidy Monte Albán, solné útvary a indiánské vesničky v termálních lázních Hierve el Agua. Pobřeží omývají vody Pacifiku a najdete zde klidná panenská zákoutí, útesy i velké vlny, které lákají surfaře z celého světa. Oaxacké tance, fiesty i kuchyně plné fantazie a barev patří k těm nejzajímavějším zážitkům mestického Mexika.

Projděte se koloniálními městečky Valladolid, Mérida, Izamal

Koloniální Mexiko - malebná zákoutí barevných městeček, kostely, paláce guvernérů, haciendy, bohatá kuchyně, tanec i pouliční život najdete v Méridě, Valladolidu, Oaxace nebo Izamalu. Městečka mezi sopkami, na pobřeží i ve vnitrozemí Mexika dodnes pulzují lidovými tradicemi a zvyky, v nichž se mísí kultura a temperament Evropanů i původních Indiánů. Všechny kombinované dovolené (pobytová a poznávací) Vás zavedou do těchto míst již v základní ceně zájezdu. Více v sekci ZÁJEZDY MEXIKO.

Vydejte se po stopách pirátů na pláže Veracruz

Poznejte druhý největší přístav Mexika s bohatou koloniální a pirátskou historií a krásnými plážemi na břehu Atlantiku, kde se natáčely světoznámé hollywoodské filmy. Prozkoumejte malebné okolí města - laguny, ostrůvky, sopky, úrodná zelená oblast, v níž se pěstuje cukrová třtina, tropické ovoce, vanilka, káva a kakao. Cestovatelskou lahůdkou jsou indiánská města v Tlacotalpanu (UNESCO) a Coatepecu.