Očkování Mexiko

Očkování Mexiko

Na cestování do Mexika, na poloostrov Yucatán ani na ostrovy v Karibiku není povinné žádné očkování. Doporučujeme dodržovat základní hygienická opatření a nepoužívat kohoutkovou vodu, případně se vyhýbat pouličnímu stravování.

Očkování Mexiko
Očkování Mexiko

Doporučené očkování a léky

Můžete zvážit základní cestovatelská očkování: proti žloutence (typ A, B), břišnímu tyfu a tetanu. Tato očkování se obecně doporučují pro cestování po exotických destinací.
Pokud plánujete cestovat do odlehlých oblastí tropického pralesa a málo osídleného jihu země, doporučují se antimalarika a očkování proti vzteklině (venkov).
Pokud jste citliví na exotickou stravu, doporučujeme si s sebou vzít prostředky proti průjmu.
V turistických oblastech Mexika se nevyskytují žádné vážné infekční nemoci.

Očkování Mexiko

Vzteklina

Vzteklina se vyskytuje pouze v odlehlých oblastech venkova. Pokud se chystáte na dobrodružnější cestování po zapadlých koutech Mexika, připravte se na možné riziko nákazy vztekliny (zejména od psů).

Očkování Mexiko

Zdravotní péče v Mexiku

Zdravotní péče v Mexiku je na dobré úrovni, ale poměrně finančně náročná. Lékařské ošetření se platí hotově a pozor, pokud chcete, aby Vám pojišťovna všechny úkony a léky proplatila, prověřte si, jaké jsou smluvní nemocnice Vaší pojišťovny.

NÁŠ TIP

POKUD SE ROZHODNETE NAOČKOVAT PROTI ŽLOUTENCE, ZAČNĚTE DOSTATEČNĚ DOPŘEDU, PŘED CESTOU BYSTE MĚLI ABSOLVOVAT MINIMÁLNĚ DVĚ DÁVKY ZE TŘÍ.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

Očkování Mexiko

Malárie a ochrana proti komárům

Malárie se vyskytuje zejména v odlehlých oblastech na jihu země u hranic s Guatemalou. V turistických oblastech: Yucatán, pobřeží Pacifiku nebo Veracruz v Mexickém zálivu, střední a severní části Mexika se komáři přenášející malárii nevyskytují a riziko nákazy je téměř nulové. Mexiko je země s tropickým klimatem, a proto počítejte s výskytem komárů, tvz. mosquitos. Nepřenášejí žádné nemoci, ale tak jako každý hmyz jsou obtěžující, zejména během “hora de la mosca” (komárova hodinka) po západu slunce a před východem slunce. Doporučujeme preventivně aplikovat repelent, který si můžete přivézt z domova. Při jeho koupi v Čechách budete mít větší výběr a žádné zbytečné výdaje navíc.

 
AKTUÁLNĚ