Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Perla Karibiku

turistika

scenérie

památky

náboženství

Isla Mujeres je malebný karibský ostrůvek necelou půl hodinu lodí z Cancúnu. Najdete zde jedny z nejkrásnějších pláží mexického Karibiku a vše, co k Mexiku patří - písečné pláže i romantické útesy, ruiny mayského chrámu, koloniální haciendu, restaurace, bary a pestrý trh. Kvalitní a cenově dostupné ubytování přímo na pláži. Doporučujeme zvolit pobyty kolem 2 až 3 nocí na ostrově.

Ostrovy Isla Mujeres a Contoy
Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Relaxace a pláže na Isla Mujeres

Na Isla Mujeres se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku. Je ideální pro romantickou dovolenou i pro rodiny s dětmi. Playa del Norte (dvě pláže Playa Cocos a Nautibeach) leží na severu ostrova a nabízí pozvolný vstup do moře a křišťálově průzračnou vodu. Vyhlášený je nejjemnější bělostný písek, který nenajdete ani v Cancúnu. Druhou nejoblíbenější pláží je Playa Lancheros, které se říká “Ráj” (Playa Paraíso) - exotická pláž s palmami. Zdejší atrakcí jsou mláďata neškodných útesových žraloků a želvy. Vyzkoušejte také Playa Sol (Slunce) na severozápadě ostrova - je blíž přístavu, ale klidnější než Playa Norte. Pláže na plavání a koupání najdete i na západním pobřeží - Playa Tiburón nebo pohodová Zama. Všechny pláže mají “palapas” - bungalovy s bary a občerstvením nebo s houpacími sítěmi (hamacas) k odpočinku ve stínu. Na jihu jsou skalnaté útesy a nebezpečné proudy, plavání se zde nedoporučuje.

Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Přírodní krásy ostrova Contoy

Z Isla Mujeres si doporučujeme udělat půldenní výlet na blízký ostrov Contoy, kde můžete spatřit tisíce druhů ptáků a nejméně tři druhy želv, které zde snáší svá vajíčka. Vydejte se na plavbu člunem na ostrůvek, kde se slévají vody Karibského moře a Mexického zálivu a prozkoumejte palmové háje a mangrovníky. Pozorujte kormorány, suly, racky a plameňáky ve volné přírodě a během odpočinku na divokých plážích si můžete zaplavat s rejnoky.

Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Zajímavosti a aktivity na ostrově Isla Mujeres

  • Ostrov je 8 km dlouhý a nejlépe ho objedete na golfovém vozítku. Nezapomeňte se zastavit u malých želviček na želví farmě Tortugranja a u delfínů, kde můžete za poplatek s delfíny plavat a fotit se.
  • Na tomto malém rybářkém ostrově s lagunou Makax, kde již Mayové těžili sůl, najdete mnoho restaurací, barů a malebných obchůdků: klobouky, malovaná keramika, vyšívané halenky, šátky “pareos”, stříbro a další typické řemeslné výrobky. Houpací síťe hamaky si zde můžete nechat utkat i ve Vámi vybraných barvách a vzoru.
  • Vydejte se na ruiny mayského chrámu bohyně Ixchel a vystoupejte na vyhlídku u majáku na jižním útesu. Název Isla Mujeres pochází od mayských žen, které zde uctívaly bohyni měsíce, lásky a plodnosti Ixchel. Přicházely na pláž ostrova s obětními dary a když sem dopluli španělští dobyvatelé v roce 1517, pojmenovali místo Ostrov žen.
  • Zajímavým místem ve vnitrozemí je romanticky zpustlá usedlost piráta a nechvalně proslulého obchodníka s otroky Fermína Mundacy, usadil se zde a z kamenů původních mayských staveb vybudoval výstavní sídlo.
Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Podmořský svět

Kromě odpočinku na plážích a plavání v průzračné tyrkysové vodě zde můžete prozkoumávat i podmořský svět korálového útesu - Isla Mujeres je vyhlášeným rájem pro potápění a šnorchlování a potkáte zde i malé mořské želvy.

Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

Vodní aktivity na ostrově

Isla Mujeres je rájem pro potápění a šnorchlování na korálových útesech. Najdete zde klidné moře bez proudů a pestrobarevný podmořský svět nádherně tvarovaných útesů a záplav tropických rybiček. Národní přírodní park Garrafón se nachází na skalnatém jižním cípu. Vstup do potápěčského areálu doporučujeme s dětmi - je poměrně drahý a stejně dobře si zašnorchlujete na sousední pláži Garrafón del Castillo. Místy k potápění jsou korálové ostrůvky, např: Banderas, Media Luna, Manchonas nebo Punta Sur, jsou přímo u útesů nebo dostupné lodí.

Zajímavým zážitkem je také podmořské muzeum soch Parque escultórico Punta Sur - umělecko-ekologický projekt, kterým autor chce zmírnit dopad turistického ruchu na podmořský svět korálových útesů a přitáhnout pozornost na plastické umění.

Ostrovy Isla Mujeres a Contoy

NÁŠ TIP

Šnorchlování v okolí břehů ostrova Contoy (neboli “ptačího ostrova”) patří mezi nejkrásnější na světě.

Obraťte se na nás

Petra Silva Monreal, specialistka na Mexiko

+420 774 414 644
+420 216 216 439
mexiko@ckgo2.cz

 
AKTUÁLNĚ